Genialny plan PiS

A może – jedyny sensowny –  w obecnej sytuacji? W każdym razie – coś dorzecznego.
Pomysł z kamerami internetowymi podobałby mi się jeszcze bardziej, gdyby istniało jakieś polskie przedsiębiorstwo, które mogłoby je wyprodukować.
Może chociaż zarobiłby jakiś polski importer elektroniki z Korei, Chin lub Tajwanu? ech… zebrało mi się na marzenia… 

http://wpolityce.pl/polityka/201691-jaroslaw-kaczynski-wczesniejsze-wybory-zdecydowanie-tak-ale-najpierw-rzad-techniczny-i-zmiany-w-ordynacji-wyborczej
 

 

 

Jarosław Kaczyński: „Wcześniejsze wybory – zdecydowanie tak, ale najpierw rząd techniczny i zmiany w ordynacji wyborczej”

 

fot. wPolityce.pl/Polsat News
fot. wPolityce.pl/Polsat News

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wygłosił oświadczenie, w którym stwierdził, że jego ugrupowanie zdecydowanie opowiada się za wcześniejszymi wyborami, ale wcześniej należy zadbać o pewne szczegóły.

PiS jest za wcześniejszymi wyborami, ale to powinny być uczciwe wybory. Odpowiednie warunki zapewni rząd techniczny

— powiedział Jarosław Kaczyński podczas briefingu w Szczecinie.

Podczas ostatnich wyborów zdarzały się poważne nieprawidłowości, były np. wysyłane pisma przez przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej do poszczególnych komisji okręgowych, w których zakazywano kopiowania wyników i robienia notatek. To sytuacja, która uniemożliwia kontrolę

— mówił Kaczyński sugerując, że wielu członków partii zaangażowanych w obserwację ostatnich wyborów może mnożyć przykłady nieprawidłowości.

Podsumowując. Zdecydowanie potrzebne są wcześniejsze wybory, ale powinien je przeprowadzić rząd techniczny, który da gwarancje uczciwości w tych sprawach. Należy też wprowadzić nowe zapisy do ordynacji wyborczej, które uniemożliwiłyby nieprawidłowości. Mamy takie zapisy gotowe, one już były dyskutowane w Sejmie. Dziwnym trafem wszystkie 10 poprawek zostało odrzuconych

— przypomniał prezes PiS.

Wśród pomysłów PiS, które miałyby podnieść wiarygodność wyborów jest np. taki, który zakłada zainstalowanie kamer internetowych we wszystkich lokalach wyborczych.

Takie rozwiązania są powszechnie stosowane w krajach, gdzie delikatnie mówiąc demokracja nie jest pewna, a tak teraz mamy w Polsce

— podsumował Jarosław Kaczyński.

Odsłony: 0

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”