wyszperane 26/03/14

Dziś wyjątkowo w wyszperanych jest tylko jeden element. Uważam, że bardzo istotny i dlatego jeden wystarczy. Lepsze zrozumienie czym dla Rosji jest Ukraina pozwoli każdemu wyciągnąć wnioski co do najbliższej i dalszej przyszłości. Przeczytanie całego  tekstu da pojęcie kim są Ukraińcy.

Kupowane pokątnie i przywożone z wojen kałasznikowy nie są tym, o czym marzą wizjonerzy z UNA-UNSO. Program ugrupowania nie pozostawia żadnych wątpliwości: Ukraina potrzebuje atomowej pięści. Zdaniem polityków z UNA jedynym gwarantem suwerenności Ukrainy jest broń jądrowa.

Wszystko co lata w kosmosie [„rosyjskie” md]produkowane jest na Ukrainie. W zakładach Piwdenmasz w Dniepropietrowsku powstają najnowocześniejsze rakiety strategiczne SS-24. Politycy UNA dostrzegają wagę postępu technologii rakietowej, który ma zapewnić Narodowa Agencja Kosmiczna Ukrainy. Jeśli uczestnictwo – na równych prawach – w amerykańsko-rosyjskich programach kosmicznych okaże się niemożliwe, Ukraina rozwinie własne badania naukowe zmierzające do wykorzystania unikalnego kompleksu startowego ,,Rusłan” i rakiety-nosiciela ,,Proton”. ,,Realizacja rosyjskiego programu kosmicznego ,,Wołga-Dniepr” doprowadziła do tego, że Ukraina – ojczyzna Nesterowa, Korolowa, Sikorskiego – popadła pod technologiczne wpływy Moskwy” – czytamy w programie UNA.

 

W zakresie wytwarzania broni pancernej status wykonawcy programu państwowego miały otrzymać Biuro Projektowe im. Morozowa i Zakłady Wojskowe im. Maliszewa. Realizacja programu Międzynarodowego Centrum Broni Pancernej w Charkowie pozwoliłaby na ekspansję ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego do państw Trzeciego Świata. Jest oczywiste, że produkcja broni i uzbrojenia musiałaby stanowić poważną konkurencję dla Rosji.

za:  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12187&Itemid=47

black_sea-image

O autorze: Jacek