15 marca Bielsko Biała, 15 i 16 marca Poznań, 16 marca Zamość – Msze Święte za Ojczyzne i Pokutne Marsze Różańcowe

 http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

 

 

Uroczyste Pokutne Marsze Różańcowe i Msze Święte w Bielsku Białej, Poznaniu i Zamościu odbywają się za wiedzą i z błogosławieństwem Księży Ordynariuszy każdej z Diecezji.

A oto informacje szczegółowe dotyczące poszczególnych miast:

W Bielsku Białej w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w kaplicy kościoła p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczną I Pokutny Marsz Różańcowy, który skieruje się do kościoła p. w. św. Stanisława w Starym Bielsku. Tu o godz. 17.00 będzie złożona Najświętsza Ofiara w intencji Ojczyzny i Diecezji, by była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii oraz wypełniła Jasnogórskie Śluby Narodu.

W Poznaniu

– w najbliższą sobotę gościć będzie ks. Stanisław Małkowski, który o godz. 12.00 i g. 18.00 złoży w intencji Ojczyzny Najświętszą Ofiarę w kościele p. w.  św. Jana Bosko (ul. Warzywna 17) Podczas Mszy Świętej ks. Stanisław wygłosi także kazanie.

– w najbliższą niedzielę 16 marca ks. Stanisław Małkowski wygłosi homilie w Sanktuarium Bożego Ciała o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Po comiesięcznej Mszy Świętej za Ojczyznę o g. 12.30 odbędzie się kolejny Pokutny Marsz Różańcowy, który pod przewodem ks. Stanisława uda się do Sanktuarium Matki Bożej w Cuda Wielmożnej na Wzgórzu Przemysła.

W Sanktuarium oo. Franciszkanów o godz. 18.00 ks. Stanisław złoży Najświętszą Ofiarę w intencji Ojczyzny.

W Zamościu 16 marca tradycyjnie w Kościele Rektoralnym p. w. św. Katarzyny uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę o godz. 17.00 uczestniczyć będą w Najświętszej Ofierze Mszy świętej, po której ulicami Zamościa poprowadzą kolejny comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy.

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”