„Sprawdzamy: Obama, radykalny islam i Soros – powiązania”

Konferencja pod taką nazwą odbyła się w USA w 2012 roku. Jej organizatorzy piszą o niej, jako najważniejszej konferencji kiedykolwiek. Jeśli to co mówili, to prawda, jestem się z nimi w stanie zgodzić. Choć nie uważam, że to cała prawda. Sporo było na niej „ teorii spiskowych” jednak nie takich, jakie u nas, w Internecie a zwłaszcza na FB, są obowiązujące. Można to określić jako „teorie spiskowe inaczej”. Wystąpili na niej dziennikarz Trevor Loundon, mówiący o amerykańskich komunistach, agentach KGB, otaczających Obamę na początku jego kariery politycznej. Larry Grathwohl, agent FBI, najbardziej znany z zinfiltrowania komunistycznej organizacji terrorystycznej, aktywnej w USA szczególnie w czasie wojny w Wietnamie, której liderem był np. bliski do dziś Obamie Bill Ayers. Jej była poświęcona pierwsza konferencja w 2009. Kolejna marksizmowi w USA, następna „Al Jazzira – globalny Jihad i samobójstwo Zachodu” gdzie mówiono też o irańskiej telewizji i putinowskim kanale propagandowym – Russia Today.

 

Prelegentem ostatniej był min. Konstantin Preobrażeński, były szpieg, pułkownik służb specjalnych , uciekinier z Rosji. Mówił on o powiązaniach radykalnego islamu i KGB. Muzułmański terroryzm jest operacją prowadzoną pod fałszywą flagą prze Rosję przeciw Zachodowi. Nowoczesny muzułmański radykalizm rozwijał się pod kierownictwem KGB a islamscy terroryści są kontrolowani przez KGB do dziś. Zawahiri, lider Al Kaidy, to agent KGB, przechodził treningi w latach 80-90 tych w Rosji, podobnie jak była „prawa ręka” Bin Ladena. Islam był najbardziej tolerowaną w ZSRR religią, przy czym dzielono go na „dobry” i „zły”, stąd się wzięli „sowieccy muzułmanie””muzułmanie z komunistycznym sercem”. Wygląda mi na to, że Sowiety próbowały stworzyć, coś w rodzaju „teologii wyzwolenia” w islamie i poniekąd im się udało. Człowiek nr 1 w Iranie Ayatollah Ali Khamenei, był szkolony na KGBowskim Uniwersytecie Patryka Lumumby w Moskwie.

 

O innych występujących można przeczytać w załączonym linku. Wspomnę jeszcze o materiałach dotyczących szkolenia przez KGB zabójcy Kennedyego, jego komunistycznych sympatiach. Ponoć sowieci zabili Kennedych, bo ich kompromisowa polityka przeszkadzała w prowadzeniu rewolucji na świecie. Mówiono o wspieraniu lewicowych radykałów przez pieniądze Sorosa. O tym typie można przeczytać na stronie sorsfiles.com. Np, o tym, że Soros – „sprywatyzował” Partię Demokratyczną w USA. A w Polsce?

 

Na ile te teorie mają związek z rzeczywistością?

 

Jak widać robią te konferencje i fachowcy – praktycy i teoretycy. Koneksje Obamy, jego wytworzony przez nie światopogląd – mogą tłumaczyć jego bezsilną politykę wobec Rosji, w Europie i tę na Bliskim Wschodzie. Też działania wewnątrz USA. Gdy się poogląda amerykańskie programy o Tea Party, to wygląda jak TVNowskie o PiS. Niby dlaczego amerykańska lewica, miałaby być lepsza od naszej? Wyrastają z tych samych korzeni, jak widać. Soros się kręci się wokół Obamy, „Obama Care” tak samo, jak wokół „przemian” w Polsce, czy Czechach w okolicach 1989 roku.

Niestety większość Republikanów, neokoni nie są wiele lepsi o liberałów. Nawet twardzi konserwatyści dają się nabierać na nowe szaty cara Putina. A reszta, czyli libertarianie i Tea Party – to raczej izolacjoniści. Nie mamy specjalnie na kogo liczyć w USA, ale lepiej by się one nie przekształciły w USSA.

 

Patrząc na politykę USA, można powiedzieć, że jest to dla Putina&Co wymarzony prezydent USA. Jeśli tylko do marzeń się w tym temacie ograniczali.

 

Co do infiltracji terrorystów islamskich, to jeszcze za czasów carskich policja polityczna Ochrana infiltrowała organizacje terrorystyczne. Pamiętam anegdotę o tym, że po jakimś zamachu, jakiś jej szef tłumaczył się, że to nie moi zrobili a generała jakiegoś tam. Potem w czasie rewolucji terroryści urwali się ze sznurka. Wyczyścili w pierwszej kolejności archiwum i pozbyli się świadków.

 

Terroryzm lewacki, palestyński opierał się na finansowych i szkoleniowych podstawach KGB i GRU bezpośrednio, oraz pośrednio ich klonów w krajach socjalistycznych. Nie dotyczyło to tylko lewaków, Palestyńczyków. Ani tylko Sowietów, jak pokazało np. Gladio we Włoszech. Oni są jednak w tym najlepsi. Z zasady grają na 2 fortepiany, wtedy mogą siać zamęt. Świetnie to opisał Saakaszwili w swoim pożegnalnym przemówieniu w ONZ, którego zresztą chyba nikt w Polsce w pełni nie przetłumaczył. Dawał tam przykład konfliktu Azerbejdżanu i Armenii, w którym Rosja dba tylko o to, by nie wygasł, a ostatnią rzeczą której pragnie, to by któraś ze stron go wygrała. Bo wtedy obie się uniezależnią.

 

Rosja ma spore wpływy, nie tylko popierając Szyitów ale też Sunnitów. Np obecnie w Syrii walczą teraz z sobą umiarkowana Wolna Armia Syryjska oraz organizacje islamskie przeciw ISIS – radykalnym islamistom. WAS określił ISIS jako piątą kolumnę Assada. Zamiast walczyć przeciw reżimowi atakowali oni opozycję, niezależne media, liderów i społeczeństwo, narzucając nieakceptowane nawet przez tamtejszych wyznawców islamu radykalne nakazy, np. dotyczące ubioru. Po drugiej frontu jest obecna podstawa reżimu Hezbollach, szyiccy ekstremiści, którzy z ISIS zawarli coś w rodzaju zawieszenia broni.

Granie na dwie strony, zwłaszcza dotyczy to radykałów, dla podgrzewania konfliktów etnicznych, narodowych, religijnych, to chyba najskuteczniejsza metoda czekistów. No może poza agenturą i dezinformacją. Też w naszym kraju.

 

 

 

 

Link, pod którymi można znaleźć inne linki

http://www.rightsidenews.info/2012080115861/editorial/rsn-pick-of-the-day/the-most-important-press-conference-ever-held-at-any-time-in-us-history-part-i.html

 

Film z polskim tłumaczeniem.

http://www.blog-n-roll.pl/en/doprowadzi%C4%87-ameryk%C4%99-do-upadku-0#.UtfbZeaGnMx

 

 

 

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów