Mama będzie z nami

 

za:   http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/60497,mama-bedzie-z-nami.html

Kolumna ponad stu motocykli wjeżdża do Suchowoli i skręca w prawo w kierunku wsi Okopy. Jak co roku jedziemy do Matki kapłanów. Rajd Katyński odwiedza panią Mariannę Popiełuszko. Odwiedzamy miejsce urodzenia błogosławionego księdza Jerzego. Spędzamy z panią Marianną kilka chwil, rozmawiamy, robimy wspólne zdjęcia, śpiewamy, modlimy się.

Mama Marianna błogosławi nam na naszą drogę do Katynia. To takie oczywiste. To takie naturalne. Matka, która umiłowała miłosiernego Boga, wychowała swoje dzieci w prawdzie, a ponad wszystko potrafiła mocą Bożą wybaczyć oprawcom swojego syna, błogosławi motocyklistom ruszającym na szlak Golgoty Wschodu…

Dla mnie pani Marianna już od kilku lat była osobą nie z tego świata. Zawsze miałem wrażenie, że rozmawia z nami, ale patrzy gdzieś dalej, ponad naszymi głowami, że patrzy prosto na Maryję, na Chrystusa. To nie jest przenośnia. Takie było wrażenie.

Teraz, przyjeżdżając do Okopów, będziemy wznosić oczy ku niebu. A tam uśmiechnięta mama Marianna pod rękę z księdzem Jerzym będą błogosławić motocyklistom na katyńskie szlaki. Będą nas umacniać w dążeniu do poznania prawdy, w niesieniu pamięci i dawaniu świadectwa wiary.

Wiktor Węgrzyn

not. IK

 


WiktorWegrzyn

Wiktor Węgrzyn – komandor Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

O autorze: Jacek