Dwaj Prezydenci… dwie katastrofy…

2 prezyd

Prezydenci swoich krajów.

 

W czwartek 21.11.2013r o godz. 18, w Rydze zawalił się supermarket Maxima. Prezydent Łotwy Andris Berzins żąda, a nie prosi, by katastrofę zbadał zespół międzynarodowych ekspertów. Są świadkowie, którzy słyszeli eksplozję.

Prezydent Łotwy Andris Berzins nie zawahał się nazwać wypadku zbrodnią. Sprawa ta powinna zostać potraktowana jak zbrodnia, której ofiarą padło wielu bezbronnych ludzi – powiedział Berzins w łotewskiej telewizji publicznej LTV.

To złożony przypadek, który nie może zostać zakwalifikowany jako katastrofa naturalna albo nieszczęśliwy zbieg okoliczności, bo natura nie odegrała w tym żadnej roli – dodał prezydent.

http://news.money.pl/artykul/katastrofa;na;lotwie;liczba;ofiar;wzrosla;do;54,120,0,1427320.html

 

Łotwa – państwo bałtyckie, graniczy na północy z Estonią, na wschodzie z Rosją, Białorusią, na południu z Litwą.

Stolica Ryga.

 Ludność 2,025 miliona obywateli.

 

 

 

10.o4.2010r. w sobotę o godz. 8,41 na terytorium Rosji, w wyniku katastrofy rządowego samolotu ,zginęło 96 osób, w tym 2 prezydentów, dowódcy sił zbrojnych, parlamentarzyści, duchowni, załoga oraz osoby stanowiące delegację na uroczystości 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

 

Prezydent Bronisław Komorowski wypowiedział się przeciw powołaniu międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej.

 – Czuję się zażenowany takimi propozycjami. One są propozycjami, za którymi stoi niewiara w Polskę. Założenie, że inni są lepsi od nas – stwierdził prezydent w wywiadzie dla Polskiego Radia.

– Ceną tego byłoby jednak, że czynnik zewnętrzny zacząłby decydować o Polsce, a ja się na to nie zgadzam. Jesteśmy państwem suwerennym, narodem z własną godnością – dodał i stwierdził, że “każdy werdykt komisji będzie od razu podważany

http://gosc.pl/doc/1353944.Komorowski-przeciw-komisji-miedzynarodowej

 

Polska – państwo w Europie Środkowej, graniczy od zachodu z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, od wschodu z Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją.

Stolica – Warszawa.

Ludność 38,5 mln. obywateli

Tagi:

O autorze: Patria