Robią nas w konia: media o przyczynach biedy w Polsce

Co to znaczy “1600 brutto” ? To taka myląca nazwa na sytuację, kiedy pracodawca płaci ok 1930zł (koszt pracodawcy) – a pracownik z tego dostaje ok 1181zł (zarobki pracownika) – z czego jeszcze musi zapłacić podatki VAT i akcyzę – z których głównie składa się budżet.

Proszę sprawdzić to samemu, wpisując w dowolną wyszukiwarkę 3 słowa: kalkulator płacowy pracodawcy (bardzo ważne żeby to był kalkulator wynagrodzeń dla pracodawcy właśnie) – i wpisać dowolną kwotę brutto.

Minister pracy mówi: “Oczywiście chcemy, żeby Polacy zarabiali jeszcze więcej. Musimy jednak pamiętać o odpowiedzialności za cały rynek pracy. Zbyt duża podwyżka płacy minimalnej mogłaby zwiększyć bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych (…)

Skoro Pan minister nie ma pojęcia jak pogodzić zwiększe zarobki Polaków z mniejszymi kosztami dla pracodawców – i przedstawia to jako coś niemożliwego do pogodzenia – to ja Panu ministrowi powiem jak to zrobić. Bardzo prosto.

Wystarczy ludziom MNIEJ zabierać z tego co zarabiają (wypracowują) – czyli obniżyć obciążenia podatkowe.

Wówczas każdy pracownik będzie zarabiał WIĘCEJ – mimo, że każdy pracodawca będzie płacił MNIEJ (czyli ponosił mniejsze koszty) – co z dodatkowo zmniejszy bezrobocie.

To rozbieżność między tym co płaci pracodawca (kosztem) a tym co dostaje pracownik (zarobkami) jest najważniejszą przyczyną biedy Polaków we własnym kraju.

Chybe nie muszę dodawać – dlaczego tak prostego i oczywistego rozwiązania problemu biedy w Polsce władza nie bierze w ogóle pod uwagę: bo to by oznaczało, że co prawda Polacy, społeczeństwo byliby bogatsi – ale władza i politycy byliby “biedniejsi” i zabierali by nam mniej pieniędzy do swojej dyspozycji.

Zapraszam do obejrzenia i rozpowszechniania najnowszego nagrania na kanale PodziemnaTV:

http://www.youtube.com/watch?v=o68sNUAXhtU

O autorze: Freedom