PRZYTULISKO – centrum pomocy dla bezdomnych

Apel do osób mieszkających w Poznaniu i mających znajomych w tym mieście. Poświęć swoje 5 minut, aby pomóc setkom bezdomnych ludzi. Samo współczucie im nie wystarczy.

bezdomni

Sam zagłosuj lub przekaż informację znajomemu, aby oddać głos za realizacją projektu PRZYTULISKO – centrum pomocy dla bezdomnych, który może być zrealizowany w 2014 roku z budżetu obywatelskiego Miasta Poznania. Będzie to placówka przeznaczona do przyjęcia jednorazowo do 40 osób, kobiet i mężczyzn, którzy z uwagi na swoją sytuację zmuszone są do nocowania na klatkach schodowych, w kanałach, na dworcach, w parkach, nocnych autobusach i tramwajach. W ciągu całego roku pomoc może otrzymać nawet 10 000 osób. Każdy Poznaniak będzie miał możliwość wskazania tego miejsca osobie bezdomnej, potrzebującej pomocy i wsparcia, mając gwarancję dobrej opieki, przyjęcia osoby przez 24h/dobę, miejsca do spania dla osoby potrzebującej, ciepłego posiłku i medycznej opieki. Przytulisko będzie przyjmowało osoby bezdomne także po spożyciu alkoholu.

Celem projektu jest zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych osobom bezdomnym. Przeprowadzone wywiady z takimi osobami pokazały, że z różnych powodów nie znalazły miejsca w istniejących ośrodkach. Zjawisko najbardziej dotkliwe jest w miesiącach jesienno-zimowych, ale pomoc jest także bardzo potrzebna w okresie wiosenno-letnim.

Czy samym współczuciem bezdomny może się nie ogrzać i posilić? Nie. Potrzebuje konkretnego wsparcia. Jeśli chcesz pomóc i nie możesz tego zrobić osobiście, pomóż zorganizować PRZYTULISKO w kilka minut, głosując na ten projekt.

Jeszcze tylko kilka dni – do 29 września – Miasto Poznań rozpatruje możliwość realizacji kilku projektów z budżetu obywatelskiego (10 mln zł), w tym Przytuliska – projektu zgłoszonego przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Twój głos może przesądzić o realizacji tego projektu. Wejdź na stronę http://www.poznan.pl/konsultujemy, zagłosuj na PRZYTULISKO – pozycja 18 i wybrane przez siebie 4 inne projekty na terenie Poznania. Należy podać imię, nazwisko i numer PESEL.

Więcej informacji na stronie Caritas:

logo caritas poznan

i na stronie miasta Poznań:

poznan logo

 

fot. z ze strony lepszypoznan.pl

Odsłony: 0

O autorze: Poruszyciel

Stworzony na podobieństwo. Rozum i Wiara. Prawda i Miłość. Wolność i Godność. Bóg, Honor, Ojczyzna! Sprawiedliwość.