Protest Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni – c.d.

Wejdź tu http://www.czerwonazaraza.pl/ i poprzyj protest!

=================================

Niecały kilometr od miejsca, gdzie stał pomnik “Braterstwa Broni”, przy bocznej, uczęszczanej niemal wyłącznie przez okolicznych mieszkańców znajduje się inny monument.

Został on umieszczony na terenie dawnego więzienia, więc powinien tam zostać, ale przywrócenie pomnika wniesionego na cześć opraców, okupantów Polski na bardzo eksponowanym miejscu świadczyłoby o naszym serwiliźmie i rzeczywistym braku suwerenności. Nie zniosę tego.

Nie może być tak, że stawia się pomniki dla ktatów naszego narodu na głównym placu, a ich ofiary upamiętnia w bocznych uliczkach.

 

IMG_1229

W tej dzielnicy było wiele enkawudowskich katowni, bezpośrednio przy dawnej lokalizacji “czterech śpiących” mieścił się sztab armii czerwonej.

Miejsce po fałszującym historię pomniku należy się naszym bohaterom.

 

IMG_1227

IMG_1225

IMG_1223

 

 

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”