wyszperane 12/09/13


Teologia islamu i nauczanie Kościoła: podobieństwo czy sprzeczność?
Allach przeciw Trójcy Przenajświętszej
Muzułmańskie wyznanie wiary (chahada) już na samym początku definiuje muzułmanina, stawiając go w ten sposób w sprzeczności z katolikiem: „Nie ma Boga poza Allachem, a Mahomet jest jego prorokiem”. Wyznawanie tej formuły wystarcza, by być muzułmaninem. Nawet niepraktykujący muzułmanin, który nie zachowuje wskazówek Koranu, jest zawsze przekonany, że Bóg istnieje, że jest jedyny, że poznajemy go przez Mahometa. Właśnie to wyznanie wiary wystarczy mu pod koniec życia, aby otwarły się przed nim drzwi raju. Natomiast bez tej wiary w Boga jedynego i w jego posłańca Mahometa nawet wierzący monoteista jest skazany na piekielny ogień.
http://marucha.wordpress.com/2013/09/11/islam-a-kosciol-katolicki/

Bez echa, w zasadzie jako ciekawostka sezonu ogórkowego, przeszła informacja o popularności imienia Mahomet na Wyspach Brytyjskich. Okazało się bowiem, że po raz pierwszy imię proroka i założyciela islamu jest imieniem najczęściej nadawanym noworodkom w Londynie.
Przykrą tę wiadomość gazeta „Daily Mail” natychmiast załagodziła zapewnieniem, że w całej Anglii w dalszym ciągu największą popularnością cieszy się Harry. Łatwo jednak zauważyć, że nie jest to do końca prawdą, gdyż zsumowanie różnych wersji pisowni imienia Mahomet (Muhammad, Mohammed oraz Mohammad) daje liczbę 7 032 wobec 6 893 chłopców o imieniu Harry
http://www.pch24.pl/efekt-mahometa,17393,i.html#ixzz2ehzBvBLp

Władysław Raginis pochodził z rodziny łotewskich Polaków. Po odrodzeniu Rzeczypospolitej rodzina wróciła do kraju, do Wilna. Władysław ukończył Szkołę Podchorążych Piechoty w Komorowie i studia w Oficerskiej Szkole Piechoty. Był dowódcą plutonu w 76. Pułku Piechoty w Grodnie. Jako wyróżniający się oficer został dowódcą 3. kompanii ckm w batalionie KOP „Sarny”
http://marucha.wordpress.com/2013/09/10/przechodniu-powiedz-polsce/


Niemieckie media zdążyły nas przyzwyczaić do tego, że mocno wspierają rząd Donalda Tuska. Jednak nigdy nie było tak wyraźnego dawania carte blanche do obrony przed „katastrofą”, jaką byłoby dla Europy zwycięstwo opozycji prawicowej [“Prawicowej”, sraty taty… – admin]
W tygodniku „die Zeit” ukazał się artykuł ostrzegający Niemcy i Europę przed ewentualnym zwycięstwem w Polsce w wyborach największej partii opozycyjnej. Autorka tekstu Alice Bota, która zawsze szczerze prezentowała swój stosunek do polskiej prawicowej opozycji, a jej lidera nazwała w którymś z artykułów „awanturnikiem politycznym”, sugeruje swoim czytelnikom, iż: Na spadku popularności Tuska i na błędach popełnianych przez jego ministrów może natomiast zyskać Jarosław Kaczyński. Większość dobrze pamięta krótkie rządy Kaczyńskiego: jego ostre ataki przede wszystkim pod adresem Europy i Niemiec.
Nie wiadomo, jakie to ostre ataki autorka ma na myśli, zwłaszcza że nie podaje żadnych przykładów, pewnie dlatego, że „większość je dobrze pamięta”. Bota kontynuuje więc:
Zwycięstwo Kaczyńskiego oznaczałoby katastrofę dla Polski oraz Europy.
I to jest ta nowa, ale de facto stara melodia. Każdy Polak, który choć trochę zna historię najnowszą, wie, że teksty o podobnym zabarwieniu ukazywały się w sowieckiej „Prawdzie” w roku poprzedzającym wprowadzenie stanu wojennego. Tam też były ostrzeżenia przed „awanturniczą opozycją”, „ekstremą”, “zagrożeniem dla pokoju”. itd. Potem okazało się, że nie były to pogróżki ze strony władz sowieckich, ale dawanie sygnału, że PZPR ma samodzielnie „przeciąć ten wrzód”.
Czy można tu znaleźć analogię do obecnych zachowań mediów niemieckich, które są emanacją poglądów tamtejszej klasy politycznej?
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-slawomira-sieradzkiego/62088-niemiecka-gazeta-wezwala-tuska-do-zazegnania-katastrofy-jaka-mialoby-byc-dla-polski-i-europy-zwyciestwo-pis-berlinska-carte-blanche-na-silowe-rozwiazanie


O przyczynach niezdolności polskiej armii do obrony kraju z prof. Romualdem Szeremietiewem rozmawia Wiesława Lewandowska
http://szeremietiew.blox.pl/2013/09/Wywiad-Bezsilne-sily-zbrojne.html

– Węgry są niepodległym, suwerennym państwem. Era kolonizacji się skończyła. Dla nas sprawą rangi państwowej jest obniżenie opłat za media, likwidacja reżimu spłacania kredytów walutowych oraz ratowanie rodzin i ich domów – powiedział premier.
– Banki i duże przedsiębiorstwa korzystające na Węgrzech z pozycji monopolisty muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Kiedyś miały silną pozycję i rządy socjalistyczne kłaniały się przed ich potęgą, ale teraz to my jesteśmy ci silniejsi. To one muszą się dostosować do Węgrów, a nie na odwrót – mówił Orbán.
Niższe koszty elektryczności oraz pomoc dla setek tysięcy Węgrów, którzy wzięli kredyty walutowe i teraz zmagają się z ich spłatą, najprawdopodobniej będą głównymi propozycjami w programie rządu przed wyborami do parlamentu w pierwszej połowie przyszłego roku – przewiduje Agencja Reutera.
http://naszdziennik.pl/swiat/53371,orban-nie-dla-kolonizacji-wegier.html

Z przykrością informujemy, że część naszych byłych współpracowników mówi nam, kategorycznie, że przeciwnie do twierdzeń Pańskiej administracji, najbardziej wiarygodne dane wywiadowcze wskazują, że ​​Baszar al-Assad nie był odpowiedzialny za incydent chemiczny z 21 sierpnia, w którym zginęli lub doznali obrażeń syryjscy cywile, o czym wiedzą również brytyjscy pracownicy wywiadu. Pisząc ten krótki raport, zdecydowaliśmy się założyć, że nie został Pan w pełni poinformowany, ponieważ Pańscy doradcy postanowili zapewnić Panu możliwość tego, co jest powszechnie znane jako “wiarygodne zaprzeczenie”.
http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/98741,wojsko-i-wywiad-do-obamy-to-nie-assad-jest-odpowiedzialny-za-atak-chemiczny


Jaki wpływ realizacja tego programu może mieć na psychikę przedszkolaka, teraz i w przyszłości?
Na swoich szkoleniach, dotyczących innych tematów, poznałam nauczycielki, które przyznały się, że zostały przymuszone przez dyrektora przedszkola do wprowadzenia tego programu do zajęć z dziećmi. Jedna z nich opowiedziała, jak reagują dzieci. W momencie, kiedy zaproponowała chłopcom przebranie się w sukienki, część z nich uciekła do toalety, część zaczęła płakać, kilku zaoponowało natychmiast, a jeden zareagował agresją i chciał nauczycielkę pogryźć. Program odziera z godności małych chłopców. O ile dziewczynki godzą się na przebieranki, bo to dla nich frajda, bo, to można rzec, leży w ich naturze, o tyle chłopcom to bardzo uwłacza. Nawet jeśli nie jest to przymus, a propozycja. Chłopcy zbuntowani, przez swoją reakcję, ocalili swoją godność, ci mniej odważni ulegli, w sukienkach dziewczęcych narazili się na śmieszność szczególnie w oczach tych zbuntowanych. Takie zajęcia prowadzą do ogromnego “bałaganu” w psychice dziecka i mogą się ciągnąć za nim przez całe dorosłe życie. Takie odzieranie chłopców z godności to dla mnie przestępstwo.
http://wsumie.pl/rodzina/73272-takie-eksperymenty-odzieraja-dzieci-z-godnosci#Pojęcie prawdy wedle …
http://www.ekspedyt.org/space/2013/09/10/18154_zydowskie-pojecie-prawdy-m-in-czyli-x-chrostowskiego-o-dialogu-z-zydami.html


Izrael Żydzi Polska – dyskusja w Klubie Ronina

http://www.ekspedyt.org/taba/2013/09/12/18213_izrael-zydzi-polska-dyskusja-w-klubie-ronina.html
http://www.youtube.com/watch?v=8xduB5Dm0i4
http://www.youtube.com/watch?v=i45T65wBoI0&feature=player_embedded#t=864


Porozumienie o współpracy i wymianie informacji (memorandum of understanding) między NSA a wywiadem izrahellskim – pełny tekst
http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/98724,potwierdzila-sie-teoria-spiskowa

ojciec-kasi
http://wirtualnapolonia.com/2013/09/10/ojciec-kasi-wizja-artystyczna/

Odsłony: 0

O autorze: Jacek