Pokażcie Niemcom “Czas honoru”

Poniżej zamieszczam apel członków Klubu “Gazety Polskiej” Będzin II ws. emisji w Niemczech polskiego serialu “Czas honoru”

Zapraszam wszystkich do przyłączenia się do tej akcji.
 
                                              Przewodniczący
                                  Klubu “Gazety Polskiej” w Opolu
                                              Ryszard Szram
 
————————————————————————————————————————
Dajmy niemieckim widzom szansę zobaczenia prawdziwej twarzy polskich bohaterów z Armii Krajowej!
TVP rozpoczęła emisję niemieckiego serialu „Unsere Mütter, unsere Väter”, który ukazuje w sposób nieprawdziwy działalność Armii Krajowej – organizacji, która stanowiła główną siłę polskiego podziemia niepodległościowego podczas II wojny światowej. Działalność AK to jedna z pięknych kart polskiej historii i dowód na niezłomność polskiego ducha w obliczu hitlerowskiej okupacji.

Pamięć o Armii Krajowej jest na tyle ugruntowana w polskiej świadomości, że jedna produkcja telewizji ZDF nie jest w stanie jej zdeformować. Może jednak pobudzić do refleksji na temat stanu świadomości historycznej w Niemczech i zmobilizować polską opinię publiczną do przeciwstawienia się podobnym praktykom.

Chcielibyśmy zwrócić się do Prezesa TVP Juliusza Brauna, by w ramach podjętej współpracy z niemiecką telewizją publiczną ZDF przekonał tego nadawcę do emisji polskiego serialu wojennego „Czas Honoru”. Byłaby to wspaniała okazja do ukazania w Niemczech prawdziwego charakteru Armii Krajowej, którego nie widać w serialu „Unsere Mütter, unsere Väter” i który nie jest znany wielu młodym Niemcom.

Dołącz do naszej inicjatywy – razem łatwiej przekonamy Prezesa Brauna do słuszności takiego pomysłu. Dajmy szansę niemieckim widzom na zobaczenie prawdziwej twarzy polskich bohaterów z Armii Krajowej!

Nasza inicjatywa zrodziła się w wyniku debaty o emisji serialu „Unsere Mütter, unsere Väter” w telewizji publicznej. Wierzymy w słowa wybitnego polskiego myśliciela politycznego Józefa Szujskiego, że ‘fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki’. Zależy nam na dobrych stosunkach polsko-niemieckich, a tych nie da się zbudować bez szacunku do prawdy historycznej.

Kamil Kamiński, Tymoteusz Zych, Paweł Pawłowski, Michał Kamiński, Błażej Zych, Paweł Jabłoński


—————————-


Łukasz Katolik

Sekretarz Klubu Gazety Polskiej Będzin II
klubgpbedzin@gmail.com
Tagi:

O autorze: Jacek