Ruch Narodowy – bez krzyża?

 

Na prośbę przyjaciela usunąłem z tego miejsca prowokacyjny fotomontaż  podpisany:

Czy Artur-Mojżesz Zawisza przygotowuje się do wyprowadzenia Polski z domu niewoli UE?

______

Bardzo niepokoi mnie wyraźna izolacja medialna Ruchu Narodowego. Przed chwilą słuchacz dzwonił do Radia Maryja ze słuszną moim zdaniem pretensją o brak informacji o Kongresie w TV Trwam i na antenie Toruńskiej rozgłośni.

Jeszcze większym niepokojem napawa brak krzyża i brak osób duchownych na Kongresie.

Nie ma symboli chrześcijańskich i nie ma mowy o katolicyźmie w aktualnej deklaracji ideowej Ruchu Narodowego:   http://ruchnarodowy.org/deklaracja-ideowa

Przed wejściem do budynku podszedł do mnie starszy człowiek.

– Co pan o tym sądzi? – zagadnął – Pytałem czemu na sali nie ma krzyża, powiedzieli, że organizator nie zezwolił…

 

Ciekawe podsumowanie Kongresu autorstwa Janusza Górzyńskiego.

 

 

 

 

 

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”