wyszperane 05/06/13

Zpraszamy na Msze Święte za Ojczyznę i kolejne Pokutne Marsze Różańcowe organizowane przez uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę (cyklicznie – Poznań i Warszawa). Zachęcajmy się wzajemnie i zgłaszajmy inne miejscowości.

GDAŃSK – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 13.00 – w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Sobótki 20

NIEPOKALANÓW – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.00 – w ogólnopolskim sanktuarium – Bazylice Najświętszej Maryi Panny Wszechpośredniczki Łask

POZNAŃ – w każdą trzecią niedzielę miesiąca, początek godz.12.30 w kościele Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej. Po Mszy Świętej Pokutny Marsz Różańcowy.

WARSZAWA –  w każdą drugą niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej o godz. 16.00. Po Mszy Świętej Pokutny Marsz Różańcowy.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/msze-swiete

Zapraszając Komorowskiego na XVII Spotkanie Młodych Lednica 2000, ojcowie dominikanie poczynili wyrazisty gest polityczny po adresem środowiska Belwederu. Ta decyzja nie znajduje innego uzasadnienia i nie wolno doszukiwać się w niej sensu religijnego czy patriotycznego. Komorowskiego nie zaproszono ze względu na jego życiową postawę lub przymioty osobiste. Nie wpuszczono go dlatego, że swoim życiem zasłużył na miano „ojca narodu” czy „męża stanu”. Ta wizyta leżała w interesie obu stron i tylko w kontekście interesu należy ją oceniać.
http://bezdekretu.blogspot.com/2013/06/cena.html


Boże Ciało na Watykanie
http://gazetawarszawska.com/2013/06/01/boze-cialo-na-watykanie-franciszek-nie-kleka-przed-najswietszym-sakramentem/#comment-1605

Na mszy św. odprawionej 22 maja papież powiedział m. in., że Chrystus swą krwią przelaną na krzyżu odkupił wszystkich ludzi, nie tylko katolików ale także ateistów. Wiele mediów na świecie natychmiast podchwyciło te słowa, dość jednostronnie je interpretując. Twierdzono, że nie ma potrzeby nawracać się na katolicyzm, skoro sam Ojciec św. powiedział, że ateiści też zostaną zbawieni.
Na drugi dzień rzecznik Watykanu przypomniał nauczanie Magisterium o tym, że ateiści nie mają szans na zbawienie, jeśli odrzucą łaskę Bożą i nie nawrócą się.
http://marucha.wordpress.com/2013/06/02/watykan-tlumaczy-slowa-papieza-zbawienie-nie-dla-kazdego/

Jak doniosła nie kryjąca entuzjazmu i podniecenia w przypadkach, gdy można złamać życiorys wyimaginowanemu “antysemicie” bądź obrzucić anatemą kibica ewentualnie “roszczeniowego robotnika” Gazeta Wyborcza, profesor Krzysztof Jasiewicz z Polskiej Akademii Nauk został odwołany ze swej funkcji.
Dziennik powołuje się przy tym na informację zaczerpniętą z The Times of Israel.
http://marucha.wordpress.com/2013/05/31/wolnosc-slowa-po-polsku-prof-jasiewicz-zwolniony-z-pan/

Mazurek wcale nie chciał łapać Krajewskiej w sidła podstępów. Jeśli przeanalizuje się ten wywiad, to Mazurek pytał Krajewską wyłącznie o kwestie, w których jest specjalistką.
Krajewska jest członkiem komisji ds. polityki regionalnej na szczeblu ogólnopolskim. Mazurek spytał więc o realność programu PO na tym szczeblu. Użył fortelu przedstawiając go jako program PiS, rozmawiał jednak ze specjalistką, szefową i wiceszefową podkomisji, posłanką uznaną przez tygodnik “Polityka” za jedną z najbardziej kompetentnych i wyważonych w sejmie.
http://niepoprawni.pl/blog/2370/mazurek-nie-byl-podstepny-pytal-tylko-o-specjalizacje-lk


Instytut Kształcenia Iberoamerykańskiego w Krakowie jedną z sali wykładowych poświęcił Che Guevarze. Mimo apelu o zmianę patrona szkoła nie wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu.
http://wirtualnapolonia.com/2013/06/01/zbrodniarz-patronem-sali-wykladowej/


Gdy “rozbijają” się jednocześnie 4 samoloty – każdy o zupełnie innej charakterystyce, na której akurat się znam, i mogę ją odtworzyć, wymodelować matematycznie – to znaczy, że faktycznie nie rozbił się tam ŻADEN, który by nas interesował. Gdy panuje niejasność co do radiolatarni, to znaczy że one nie zostały użyte, wręcz nie istniały fizycznie, albo nie działały W OGÓLE, a w każdym wypadku były nieinteresujące dla przebiegu zdarzeń.
http://arkanoego.net/index.php/2013/06/02/autobus-czerwony-o-czterech-samolotach-na-jednej-sciezce/

Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie w czasie posiedzenia w sprawie zdolności Czesława Kiszczaka do udziału w procesie w sprawie jego przyczynienia się do masakry na KWK „Wujek” doszło do protestu Zygmunta Miernika, który „potraktował” sędzię Annę Wielgolewską tortem. Jakie były motywy?
http://www.ngopole.pl/2013/06/05/wywiad-ngotortowy-miernik-wymiaru-sprawiedliwosci/


producent nasion Monsanto kończy swoją walkę o wprowadzenie genetycznych technik agrarnych w Europie. Producent nie chce ani składać wniosków o dopuszczenie nowych roślin, ani lobbować w sprawie żywności modyfikowanej genetycznie.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9524&Itemid=55


Białoruskie władze podpisały z ChRL umowę handlową na budowę przez Chińczyków specjalnej strefy ekonomicznej koło Mińska.W celu zrealizowania tej umowy Białoruś wyznaczyła wokół międzynarodowego lotniska leżącego w pobliżu Mińska obszar o połowę większy niż Manhattan.
http://marucha.wordpress.com/2013/05/30/chiny-rozpoczynaja-kolo-granic-z-ue-potezna-ekspansje-ekonomiczna/

Smutne ale większość ludzi nie ma pojęcia co się dzieje. Większość ludzi nigdy nawet nie słyszała o Bazylei III lub Banku Rozrachunków Międzynarodowych. Większość ludzi po prostu zakłada że urzędnicy na których głosowali wiedzą co robią i że mają wszystko pod kontrolą. Niestety, tak w ogóle nie jest. Prawda jest taka, że ​​niewybieralne i nie ponoszące odpowiedzialności grono bankierów centralnych podejmuje decyzje, które głęboko oddziałują na wszystkich i niewiele z tym można zrobić.
To niewybieralne, nie ponoszące odpowiedzialności grono bankierów odgrywa główną rolę w doprowadzeniu do ostatniego kryzysu finansowego.
[  …  ]
 międzynarodowa organizacja, o której większość ludzi nigdy nawet nie słyszała, potajemnie kontroluje podaż pieniądza na cały świat. To Bank Rozrachunków Międzynarodowych i jest to bank centralny banków centralnych. Znajduje się w Bazylei w Szwajcarii ale ma też swoje oddziały w Hongkongu i Meksyku. To jest przede wszystkim niewybieralny, nie mający odpowiedzialności centralny bank świata który ma całkowite zwolnienie z podatku oraz nie podlega pod prawa krajowe. Nawet Wikipedia przyznaje, że nie odpowiada przed żadnym rządem krajowym. Bank Rozrachunków Międzynarodowych był używany do prania pieniędzy dla nazistów podczas II wojny światowej ale obecnie głównym celem BRM jest prowadzenie i kierowanie centralnie planowanego światowego systemu finansowego
http://marucha.wordpress.com/2013/06/02/bazylea-iii-ostrzezenia-ekonomistow/

Jak informuje The Sydney Morning Herald,  australijski Sąd Apelacyjny po raz pierwszy potwierdził istnienie trzeciej płci.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/australijski-sad-uznal-istnienie-trzeciej-plci

Wiceprezydent USA Joe Biden wyraził wdzięczność przywódcom środowisk żydowskich, że to dzięki nim Amerykanie zmieniają swój stosunek do małżeństw homoseksualnych, podobnie jak w innych kwestiach. Biden stwierdził, że kultura i sztuka zmieniają podejście ludzi.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9522&Itemid=47

Odsłony: 0

O autorze: Jacek