ks. Michał Olszewski SCJ zaprasza na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

 

ks. Michał Olszewski SCJ zaprasza na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego do Niskowej k. Nowego Sącza w dniu 18.05.2013 r. Rozpoczęcie o godz. 20.00. W programie: droga światła, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, nauczanie, uwielbienie oraz Eucharystia.

 

 

www.slowopana.com

ks. Michał Olszewski SCJ – znany i ceniony rekolekcjonista związany z Odnową w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji kieleckiej, prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (www.slowopana.com)

_______________________________________________________________________________________

Dlaczego to zaproszenie zamieszczam z tak dużym wyprzedzeniem? Za wyjaśnienie niech posłuży fragment z książki Ks. Michała Olszewskiego SCJ pt. “Żyć w Duchu Świętym”  – rekolekcje charyzmatyczne. Wydawnictwo eSPe. Książkę można zamówić poprzez stronę internetową: www.boskieksiazki.pl

Żyć w Duchu Świętym to doświadczać Jego obecności dzięki widzialnym znakom, które On czyni. Bo tak jak dwa tysiące lat temu, tak i dzisiaj na całym świecie głosi się Ewangelię o królestwie Bożym, także dziś ludzie są uzdrawiani z chorób, na które medycyna nie ma odpowiedzi. Również w naszych czasach grzechy są odpuszczane. Jezus Jezus rozprawia się ze złem, które poniewiera człowieka. Widziałem ludzi, którzy wstawali z wózków, odrzucali kule, wychodzili z depresji, choć najlepsi psychiatrzy nie potrafili im pomóc. Trzymałem na rękach osoby, z których wychodziły złe duchy. Takich rzeczy dokonuje Jezus mocą Ducha Świętego właśnie dzisiaj, codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

I jeszcze jeden niezwykle ważny fragment, dla mnie to było odkrycie:

(…) Przychodzenie Ducha Świętego zawsze się wiąże z mocnym doświadczeniem dotyku Jezusa. Można go doświadczyć na wiele sposobów: w uzdrowieniu, pokoju serca, ale też w znakach zewnętrznych: drżeniu, łzach, uśmiechu,spoczynku.

i dalej Ks. Michał przytacza fragment z książki Serafino Falvo ” Duch objawia Jezusa” : Pięćdziesiątnica nie była metą, ale początkiem. Początkiem dramatycznych, a zarazem cudownych przemian całego dotychczasowego życia, myślenia, działania i modlenia się. Od tego dnia musieli pogrzebać tysiącletnią tradycję, zmienić mentalność, pozbyć się rasowej dumy, skrywanych ambicji, planów osobistych. Zdali sobie sprawę, że trzeba pogrzebać starego człowieka, by dać wolność Duchowi, aby na jego prochach stworzył człowieka nowego.

Co to dla nas oznacza? – pyta Ks. Michał Olszewski i odpowiada : Nie można zatrzymać się na przeżyciu religijnym. Niejednokrotnie doświadczamy czegoś niesamowitego, choćby na spotkaniach modlitewnych, czuwaniach, mszy świętej. Czujesz, że wyjątkowo przeżyłeś jakieś wydarzenie religijne, ale pamiętaj, że to jest tylko wstęp – nie możesz się na tym zatrzymać. Wielu ludzi straciło Jezusa, ponieważ poprzestało na takim przeżyciu. A wylanie Ducha Świętego jest początkiem, pierwszym krokiem na nowej drodze.  Początkiem dramatycznych – mówi Falvo – a zarazem cudownych przemian. Nieraz człowiek, który się nawraca, musi zupełnie zerwać ze starym życiem, bo to wszystko, w co był uwikłany, czym żył do tej pory, zakłócałoby jego relację z Jezusem. Osoby zniewolone często muszą odejść od “przyjaciół”, czasem nawet od krewnych – by nie uczestniczyć dłużej w złu, by żyć w wolności.

 

 

 

O autorze: Judyta