“Formacja w szkole Jana Pawła II” w Radiu Maryja i TV Trwam

“Formacja w szkole Jana Pawła II” w Radiu Maryja i TV Trwam

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/formacja-w-szkole-jana-pawla-ii-w-radiu-maryja-i-tv-trwam/

Radio Maryja

 rydzyk_jan_paweł_II_jp2-270x180

 

W Radiu Maryja i Telewizji Trwam o godz. 18.15 rusza dziś (2 kwietnia 2013) „Formacja w szkole Jana Pawła II”. Cykl spotkań ze słowem Ojca św. skierowany jest do tych, którzy chcieliby bardziej ubogacić się jego modlitwą.

Spotkania będą odbywały się każdego drugiego dnia miesiąca w 3-letnim cyklu oprócz miesięcy wakacyjnych. Formację poprowadzi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr, który jest również autorem tematów spotkań.

„Spotkania mają nam pomóc w naszej formacji, zapraszamy młodzież, dorosłych i starszych. Chodzi o to, aby jak najwięcej poznać i przyjąć z myśli i ducha Ojca św. Jana Pawła II  –  mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor  Radia Maryja.

Od drugiego kwietnia w rocznicę odejścia do nieba błogosławionego Ojca św. Jana Pawła II, przez dziesięć miesięcy każdego drugiego dnia miesiąca (oprócz miesięcy wakacyjnych) w trzyletnim cyklu będziemy spotykać się „z nim” wpatrywać w jego osobę, by coś z niego zaczerpnąć dla siebie. Zaczynamy dziś o godz. 18.15 w Radiu Maryja i TV Trwam –  do włączenia się w formację zaprasza o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ojciec św. Jan Paweł II jest wzorem dla wszystkich a zwłaszcza dla rodaków, bez wątpienia jest to największy w naszej historii z rodu Polaków – dodaje Dyrektor Radia Maryja.

Ojciec św. Jan Paweł II był to człowiek niezwykłej wiary i miłości do Pana Boga i ludzi. Człowiek, który doświadczył ciężkiej fizycznej pracy w kamieniołomach i fabryce sody, zniewolenia przez systemy totalitarne XX wieku. Człowiek znający co to jest nędza fizyczna i duchowa. Człowiek modlitwy prostej i mistyki; wszechstronnej nauki a także filozofii i teologii, poeta kochający sport i sztukę, niezwykłego kontaktu z młodymi, starszymi, politykami, ludźmi różnych wyznań, religii i ateistów; z ludźmi prostymi i wielkimi tego świata. Człowiek wszechstronny, po prostu „Wielki” – zwraca uwagę Dyrektor Radia Maryja.

Teksty z tych spotkań będą dostępne na portalu www.radiomaryja.pl dostępna będzie również forma drukowana.

RIRM

O autorze: Judyta