wyszperane 23/03/13

 

O. Tucci odegrał ważną rolę na soborze jako członek komisji redagującej tekst Gaudium et spes. Razem z Achile Glorieux i o. Bernardem Häringiem, ukryli petycję podpisaną przez 213 biskupów wzywającą do potępienia komunizmu [1]. Dzięki temu petycji nie zgłoszono pod głosowanie zgromadzenia i słowo komunizm nigdy nie pokazało się w końcowych dokumentach II Soboru. Poprzez tę sztuczkę, bezwstydnie dotrzymano obietnicy Jana XXIII i Pawła VI o niepotępieniu komunizmu na soborze (zob. tutaj i tutaj). Po soborze o. Tucci zajmował inne stanowisko w Watykanie, zajmował się planowaniem papieskich podróży i w końcu za Jana Pawła II został kardynałem.
http://www.bibula.com/?p=67493

Słowa Hadriana VI pomagają nam zrozumieć, że również kryzys, który dziś dotyka Kościół, może mieć swoje przyczyny w błędach doktrynalnych i moralnych popełnianych przez ludzi Kościoła przez pół wieku, jakie nastąpiło po Soborze Watykańskim II. Kościół jest nieomylny, ale jego członkowie, również najwyższe władze kościelne mogą się mylić i powinni być gotowi uznać, także publicznie, swoje winy. Wiemy, że Hadrian VI miał odwagę dokonać takiej rewizji przeszłości. W jaki sposób nowy Papież stawi czoła autodestrukcji doktrynalnej i moralnej Kościoła i jaką postawę przyjmie wobec nowoczesnego świata przepojonego duchem do głębi antychrześcijańskim? Na te pytania odpowie jedynie przyszłość, jednakże pewne jest, że przyczyny współczesnych ciemności tkwią w niedawnej przeszłości.
Historia mówi nam również, że następcą Hadriana VI został Juliusz Medyceusz, który przyjął imię Klemensa VII (1523-1534). Za jego czasów, 6 maja 1527 r. miało miejsce straszliwe  sacco di Roma, dokonane przez luterańskich landsknechtów cesarza Karola V – tak krwawe, że przewyższyło pod tym względem spustoszenie Rzymu dokonane w 410 r. Trudno opisać ilość i potworność popełnionych wówczas zniszczeń i profanacji. Szczególnie okrutnej wściekłości doświadczyły osoby duchowne: zakonnice gwałcono, księży i zakonników mordowano, bądź też sprzedawano w niewolę, świątynie burzono. Po masakrze zapanował głód i epidemia dżumy. Miasto zostało zdziesiątkowane. Katolicki lud uznał to wydarzenie za zasłużoną karę za własne grzechy, stąd też po sacco di Roma życie miasta zmieniło się diametralnie. Zanikł klimat relatywizmu moralnego i religijnego, a powszechna bieda nadała miastu znamię surowości i pokuty. Dopiero ta nowa atmosfera umożliwiła wielkie odrodzenie religijne, jakim była katolicka Kontrreformacja XVI wieku.
http://www.pch24.pl/potrzeba-nowej-katolickiej-kontrreformacji,13506,i.html


W odwracaniu historii do góry nogami Niemcy robią wrażenie, jakby utracili już wszelki umiar, albo naprawdę uwierzyli w wytworzoną przez siebie historyczną fikcję i niczym ślepcy brnęli w nią coraz głębiej. ZDF – drugi program niemieckiej publicznej telewizji – wyemitował właśnie filmową trylogię pt. “Unsere Mütter, unsere Väter – Nasze matki, nasi ojcowie”.
http://marucha.wordpress.com/2013/03/23/nasi-nazisci-nasi-hitlerowcy/


Podstawowym zarzutem przeciwników omawianej formy nauczania jest twierdzenie, że takie dzieci nie będą potrafiły odnaleźć się wśród rówieśników z powodu trudności w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Powyższe twierdzenie jest nieprawdziwe. Dzieci często uczą się w małych grupach, więc nie są pozbawione kontaktów z rówieśnikami. Jeśli nie uczą się w grupach, to po lekcjach przeprowadzanych w domu uczęszczają na różnego typu zajęcia (np. języki obce, zajęcia sportowe, artystyczne), gdzie nawiązują relacje z innymi dziećmi. Ktokolwiek ma wątpliwości, czy częściowe izolowanie jest błędem, powinien wybrać się do szkoły publicznej na jeden dzień i zobaczyć jak dzieci zachowują się na korytarzach, w szatniach, czy w szkolnych ubikacjach, nie mówiąc o sposobie traktowania pedagogów i szacunku do innych osób.
W Polsce nauczanie domowe reguluje uchwalona 7 września 1991 r. Ustawa o systemie oświaty, umożliwiająca podjęcie tej formy nauki, stanowiącej atrakcyjną alternatywę w kształceniu naszych dzieci. Z pewnością nie jest to proste zadanie, ale wszystko co wartościowe wymaga ciężkiej pracy.
http://www.pch24.pl/naucz-mnie–mamo–,13513,i.html
http://www.pch24.pl/rok-dziecinstwa–bezcenne-,13493,i.html

Pojawia się nieoficjalnie informacja, że S. mógł być informatorem jednej z polskich służb– podkreśla „Rz”. I dodaje: Dziś kluczową kwestią pozostaje pytanie o to, co polskie służby wiedziały o Rosjaninie.
Ale wątpliwości jest więcej. Kto pozwolił na to, by groźny bandyta mógł bez przeszkód działać w Polsce?
Ilu takich Samirów S. wodzi za nos instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa i obywateli? Dobrze byłoby, gdyby służby specjalne zajęte tropieniem rzekomych prób zamachów na obecną władzę odpowiedziały na te pytania. Należy się to obywatelom.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/49759-bezwzgledny-morderca-informatorem-sluzb-handlarz-bronia-i-b-zolnierz-specnazu-samir-s-byl-od-lat-znany-abw-ale-dzialal-w-polsce-bez-przeszkod

Eurobankierzy zagrozili, że odetną cypryjskie banki od swoich funduszy, jeśli mieszkańcy Cypru mający oszczędności nie zostaną opodatkowani. Mieszkańcy wyspy są oburzeni, a niezależni ekonomiści obawiają się, że to groźny precedens, który może mieć fatalne skutki dla całej Unii (protestuje także Rosja, ale to z zupełnie innego powodu). 
Zarówno Cypr, jak i Włochy, znajdują się w strefie euro, do której chcą nas wprowadzić politycy PO i lewicowej opozycji.

Warto zauważyć, że kilka lat temu podobną operację – polegającą na obrabowaniu obywateli – przeprowadzono pod pretekstem walki z “globalnym kryzysem”. Wielkie banki, które do niego doprowadziły, otrzymały ogromną pomoc od państwa, a więc od podatników. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – jednym z beneficjentów tej akcji był… Commerzbank, czyli bank, w którym pracuje Joerg Kramer. Otrzymał on od rządu niemieckiego 18,2 mln euro
http://niezalezna.pl/39555-tylko-u-nas-po-cypryjczykach-przyjdzie-kolej-na-wlochow
http://wpolityce.pl/artykuly/49469-wszyscy-jestesmy-cypryjczykami-pieniadze-w-bankach-nie-sa-jak-widac-ani-w-pelni-bezpieczne-ani-gwarantowane


Tak zwany podatek depozytowy, jaki próbowano wprowadzić na Cyprze to zabór i niegodziwość. Ze względów ideologicznych, m.in. idei zachowania za wszelką cenę unii walutowej w obecnym kształcie, próbuje się doprowadzić do złamania elementarnych zasad prawa, równoprawności podmiotów i wiarygodności relacji cywilnoprawnych z bankami
Read more: http://www.pch24.pl/euroestablishment-bezradny-wobec-kryzysu,13479,i.html#ixzz2OOpafATU
http://www.pch24.pl/euroestablishment-bezradny-wobec-kryzysu,13479,i.html


W przedwojennej Polsce właściwie wszystkie firmy państwowe były dochodowe. Endeccy ekonomiści pisali co prawda, że nie tak bardzo jak prywatne.
Jednak II RP świadomie i po powstaniu i po zamachu majowym nie chciała by o kierunkach jej rozwoju decydowano za granicą. Dlatego wstrzemięźliwie korzystano z zewnętrznych kapitałów.
Trzy główne kierunki interwencjonizmu państwowego to było zwiększenie rynku wewnętrznego dla ograniczenia uzależnienia od eksportu, tym samym wpływu sytuacji światowej na poziom życia w Polsce. Długofalowe i szczegółowe planowanie. Trzecie, to zmniejszenie zależności od kapitałów zagranicznych zainwestowanych w Polsce. Można by powiedzieć, że jest to dokładna odwrotność tego co się u nas obecnie dzieje.  Od 1935 do 1939 zmniejszono udziały kapitału zagranicznego o 8 % w przemyśle. Kapitał zagraniczny nie dyktował kierunków rozwoju kraju, miał planowo trzeciorzędne znaczenie.
http://www.ekspedyt.org/r-zaleski/2013/03/23/9666_kwiatkowski-gierek-anty-balcerowicz.htmlWłodzimierz Chybowski, który sam zgłosił się na donosiciela do SB w poczuciu obywatelskiego obowiązku jest dzisiaj koordynatorem projektu unijnego dotyczącego polskiej matury z WOSu.
TW „Góral” Włodzimierz  Franciszek  Chybowski,  IPN Lu 00419/1898
http://fundacjagp.pl/index.php/z-akt-ipn/tw-sb-z-bylego-woj-siedleckiego/92-tw-goral

Oto 30 marca, kiedy katolicy, a także niewierzący praktykujący będą chodzić ze święconym, ateiści zaplanowali przeprowadzenie w Warszawie historycznej rekonstrukcji, której momentem kulminacyjnym ma być ścięcie ex-jezuity Kazimierza Łyszczyńskiego, który właśnie 30 marca 1689 roku został na Rynku Starego Miasta ścięty z wyroku sądu za ateizm. Najwyraźniej ateiści pozazdrościli chrześcijanom posiadania męczenników i stąd ta historyczna rekonstrukcja. Zresztą – powiedzmy sobie szczerze – nie tylko chrześcijanom i nie tylko męczenników. Na przykład wielce zasłużona dla ateizmu w Polsce rodzina Nowickich wydała takich wybitnych ateistów, jak Andrzej Nowicki, który aż przez cztery kadencje był wielkim mistrzem masonów Wielkiego Wschodu Polski.
Wprawdzie działalność lóż masońskich otoczona jest mgłą tajemnicy – oczywiście mgłą pierwszorzędnej jakości, jako że związki wolnomularskie z powodu ich tajności podejrzewane są nie tylko o nepotyzm i korupcję, ale również o penetrację wywiadowczą państw, w których działają – to skądinąd wiadomo, że uczestniczą w nich również poczciwcy przekonani, że kiedy tylko uda im się wyciągnąć pierwiastek kwadratowy z wymiarów świątyni Salomona, który potem pomnożą przez roczną produkcję parasoli, to zyskają w ten sposób tajemną wiedzę, przynoszącą odpowiedź na wszystkie otchłanne zagadki bytu.
[  …  ]
Ale skoro wybitny przywódca socjalistyczny Adolf Hitler mianowany został przez podobnych mądrali przedstawicielem „prawicy” i to w dodatku „skrajnej”, to i astrologia może uchodzić za „racjonalizm”.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2778

15 marca br. w Brukseli, na posiedzeniu Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt, odbyło się głosowanie dotyczące zakazu stosowania substancji niebezpiecznych dla pszczół, mianowicie pestycydów – neonikotynoidów.
Pomimo poparcia dla zakazu ze strony 13 państw, czyli większości głosujących, nie uzyskano tzw. większości kwalifikowanej, koniecznej do wprowadzenia nowych przepisów. Według organizacji ekologicznych, to efekt wzmożonej aktywności lobbingowej koncernów produkujących pestycydy, m.in. Bayera i Syngenty.
Stosowanie pestycydów jest uważane za główny powód wymierania pszczół. Same neonikotynoidy występują jako opryski, granulaty do wysypywania na ziemię i do zaprawiania nasion. Atakują układ nerwowy pszczół, wywołując jego zaburzenia i uniemożliwiając porozumiewanie się i odnajdywanie drogi powrotnej do uli.
Duża śmiertelność pszczół występuje nie tylko w Europie, to problem dotyczący całego świata.
http://www.autonom.pl/?p=5003


Zobacz kto opiekuje się królową brytyjską.

krolowaimas
http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/89157,krolowa-elzbieta-ii-znalazla-sie-w-centrum-zainteresowania

 

„Nigdy dotąd nie było Papieża, który utrzymywałby tak żywe relacje ze wspólnotą żydowską. Oczywiście Jan Paweł II miał żydowskich przyjaciół z dzieciństwa, ale kiedy był księdzem czy biskupem, w Polsce nie było żywej wspólnoty żydowskiej, z którą mógłby utrzymywać rzeczywiste relacje. Tymczasem Franciszek utrzymywał żywe relacje ze wspólnotą żydowską w Buenos Aires. Uczestniczył w żydowskich świętach i rocznicach. Wraz z rabinem napisał nawet książkę. Te wyjątkowo dobre relacje dają nam pewność, że nie tylko pójdzie on w ślady Jana Pawła II i Benedykta XVI, ale jeszcze bardziej pogłębi nasze relacje. Dziś nie stoją już przed nami wyzwania natury teologicznej, bo dwaj poprzedni Papieże byli wierni deklaracji Nostra aetate. Dziś prawdziwym wyzwaniem jest edukacja. Chodzi o to, by te nowe relacje znalazły wyraz w edukacji i podręcznikach w szkołach i seminariach na całym świecie” – powiedział rabin Rosen.
http://pl.radiovaticana.va/news/2013/03/20/rabin_rosen:_%C5%BCaden_papie%C5%BC_nie_mia%C5%82_tak_dobrych_relacji_z_%C5%BCydami,_ja/pol-675261

O autorze: Jacek