Krucjata Różańcowa za Ojczyznę – marzec

Zapraszamy na stronę:

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

 

 

23. i 24. 03.13 Olsztyn – Czuwanie, Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

23 marca (sobota) 2013 czuwanie, 24 marca Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy Czytaj dalej →
19/03/2013 Kategorie: Czuwania, Inne, Msze św. za Ojczyznę, Pokutne Marsze Różańcowe | Tagi: czuwanie, Msza Święta za Ojczyznę, Olsztyn, Pokutny Marsz Różańcowy
Najblizsze czuwanie na Jasnej Górze 22.03.2013 – organizujmy się i przybywajmy!

Nie odkładajmy decyzji na później – może nie być miejsca w autokarach – to ostatni wyjazd i czuwanie w WIELKIM POŚCIE!

Konferencję na temat “Roli Jasnej Góry w braterskiej integracji Polaków z narodem węgierskim na przestrzeni kilku stuleci” wygłosi na czuwaniu o. prof. Janusz Zbudniewek (paulin).

Autokar z Warszawy – tel. 505 075 818, odjazd godz. 16.00 z pl. Grzybowskiego (sprzed kościoła p. w. Wszystkich Świętych), trasa przez Pruszków (odjazd g. 17.00 sprzed kościoła św. Kazimierza, ul. Kościelna)

Z Gdańska – tel. kontaktowy dla osób, które chcą wyjechać na czuwanie: 501518864 lub 798498994

Autobus dla pielgrzymów z Zamościa i okolic – tel. 694 438 136

Plakat_autokary_rgb_malyczuwanie03

XV CZUWANIE KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ ZA OJCZYZNĘ – JASNA GÓRA 22/23.03

Czuwanie rozpocznie się w Bazylice Jasnogórskiej zaraz po samym Apelu Jasnogórskim
Modlić się będziemy z Maryją Królową Polski za naszą Ojczyznę by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz by wypełniła Jasnogórskie Śluby Narodu. Będziemy też Bogu polecać Ojca Świętego i upraszać wstawiennictwa Najświętszej Dziewicy Maryi.

21.00 – Apel Jasnogórski

21.40 – Modlitwa Różańcowa wraz z rozważaniami różańcowymi przed Najświętszym Sakramentem

23.00 – Konferencję na temat “Roli Jasnej Góry w braterskiej integracji Polaków z narodem węgierskim na przestrzeni kilku stuleci” wygłosi o. prof. Janusz Zbudniewek z Zakonu Paulinów.

24.00 – Msza Święta.

01.30 – Dalszy ciąg Modlitwy Różańcowej wraz z rozważaniami przed Najświętszym Sakramentem.

3.30 – Zakończenie Czuwania
17/03/2013 Kategorie: Czuwania | Tagi: Czuwania, Jasna Góra, Jasnogórskie Śluby Narodu, Konferencja, Krucjata Różańcowa, Pielgrzymka, Pokuta, Wyjazd

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”