Takiego numeru nawet Tusk by nie wymyślił….

Mimo, że nazywają go Pinokiem i królem kłamstw.  Zrobili to Francuzi.  Przedwczoraj, w czwartek 14 marca 2013, z zaskoczeniem przeczytałam w serwisie RMF24.pl wiadomość napisaną przez Marka Gładysza “Pogodowa afera we Francji. Rząd zmusił synoptyków do zmiany prognozy!”  /TUTAJ/.  Dowiedziałam się z niej, że:

“Nadsekwańskie media ujawniły, że z powodów politycznych rząd Jeana-Marca Ayrault zmusił synoptyków z publicznego Instytutu „Meteo France” do zmiany prognozy pogody. Politycy chcieli w ten sposób ukryć swoją nieudolność w walce z zimą.

Kiedy synoptycy odwołali związany z kończącą się falą śnieżyc alarm pogodowy na północy kraju, zadzwonił do nich natychmiast szef MSW Manuel Valls. Minister nakazał im przywrócić alert, choć nie było ku temu żadnych przesłanek. Gdy sprawa wyszła na jaw, tłumaczył się, że zrobił to, bo na drogach był ciągle śnieg.

Komentatorzy ironizują, że śnieg owszem był, ale dlatego, że rząd i prefekci na północy Francji nie potrafili sprawnie zorganizować akcji odśnieżania oraz posypywania szos solą.  Media oskarżają rząd o chęć ukrywania swojej nieudolności. Podkreślają, że autostrady pozostawały długo nieprzejezdne mimo dobrej pogody, co wprowadziło kierowców w furię.”.

Jest to doprawdy zdumiewające.  W dziejach ludzkości fałszowano już różne informacje, statystyki, a nawet zdjęcia.  Pierwszy raz spotkałam się jednak z tym, by w jakimś kraju /uważanym w dodatku za demokratyczny/ minister spraw wewnętrznych dzwonił do meteorologów i kazał im zmieniać prognozę pogody.  To wygląda na oryginalny francuski wynalazek – nową jakość.

Trudno się w takiej sytuacji dziwić popularności filmu “Matrix” i temu, że coraz więcej ludzi wierzy, iż otaczający ich świat to same kłamstwa i pozory.  Cała ta sprawa może się wydawać zabawna i dość błaha.  Tak jednak nie jest.

Z tytułu notki w RMF24.pl wynika, że meteorolodzy posłuchali ministra.  Oznaczałoby to, że pod naciskiem  urzędnika sfałszowano wyniki badań naukowych /na nich przecież opierają się prognozy/.  Po co komu taka oportunistyczna nauka i tacy durni ministrowie?  Jak widać i na Zachodzie dzieje się często źle.

O autorze: elig