Apel dystrybutorów „Cristiady” o zaprzestanie wykorzystywania jego pirackich kopii w Polsce

„Działania internetowych „piratów” bardzo utrudniają nam dystrybucję obrazu. (…) Jest to ogromne zagrożenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia, którego się podjęliśmy” – napisali dystrubutorzy filmu w Polsce, prosząc o zaprzestanie wyświetlania jego pirackich kopii.

Poniżej prezentujemy apel dystrybutorów filmu „Crtistiada”.

Szanowni Państwo,

Jako oficjalni dystrybutorzy filmu „Cristiada” zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w walce z rozpowszechnianiem nielegalnych („pirackich”) kopii tej meksykańskiej produkcji.

Wśród katolickich internautów panuje przekonanie, że producenci „Cristiady” mają problemy z legalną dystrybucją filmu w Polsce. Pojawiły się informacje, że „Cristiada” jest filmem rzekomo „zakazanym w całym laicko-liberalnym świecie”. W związku z tym internauci – ze względu na wyjątkowy chrześcijański przekaz, który niesie „Cristiada” – rozpowszechniają „pirackie” kopie tego obrazu. Linki do nielegalnych kopii rozsyłane są nawet przez katolickie organizacje i portale internetowe. Działają one zapewne w dobrej wierze, chcąc upowszechniać chrześcijańskie wartości.

Tymczasem film ma oficjalnego dystrybutora w Polsce. Jest nim nasza firma – FT Films z Rzeszowa, która zamierza wprowadzić „Cristiadę” do kin 5 kwietnia 2013 roku. Jednak działania internetowych „piratów” bardzo utrudniają nam dystrybucję obrazu. Powodują, że trudniej jest znaleźć środki finansowe na promocję filmu, a kina proponują nam gorsze warunki wprowadzenia filmu na duże ekrany. Jest to ogromne zagrożenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia, którego się podjęliśmy.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w walce z rozpowszechnianiem nielegalnych kopii meksykańskiej produkcji. Pragniemy podkreślić, że „piractwo internetowe” jest zwykłą kradzieżą własności intelektualnej. To złamanie prawa i grzech, działanie amoralne i naganne, potępiane przez sam Kościół katolicki.

Dlatego apelujemy o wsparcie naszego dzieła, jakim jest dystrybucja „Cristiady”, poprzez usuwanie z artykułów i komentarzy na temat filmu linków prowadzących do nielegalnych kopii obrazu. Zachęcamy jednocześnie do pójścia do kin na tę największą w historii meksykańską produkcję opowiadającą o brutalnych prześladowaniach chrześcijan w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Doskonała jakość filmu, jego przekonywująca historia i znakomita obsada ze światowej sławy aktorami w rolach głównych są gwarantem, że film będzie się podobał, a widzowie długo pozostaną pod wrażeniem „Cristiady”.

Pragniemy także dodać, że część zysków z „Cristiady” przeznaczymy na produkcję pełnometrażowego filmu o świętym Maksymilianie Kolbe. Film zostanie zrealizowany przez FT Films oraz producenta „Cristiady”, Pablo José Barroso.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy Państwa do kin na „Cristiadę”.

Z wyrazami szacunku,

Barbara Ziembicka

Dyrektor FT Films

www.ftfilms.org

www.cristiada.pl

O autorze: circ

Iza Rostworowska