Kompromitacja Wikipedii

W portalu Onet pl. ukazał się artykuł omawiający postępowanie kardynała Jorge Mario Bergoglio w czasie rządów krwawej junty Videli w latach 1976-83  /TUTAJ/.  W jednym z komentarzy do tego tekstu czytamy:

“~pozdr: Nagle z Wikipedii zaginął fragmencik : “Podczas trwania w Argentynie junty wojskowej generała Videli Redondo i podczas tzw. brudnej wojny 1976–1983 (hiszp. Guerra sucia) Bergoglio donosił wojskowym na lewicujących księży i zakonników, z których niektórzy potem znikali. Dokumenty potwierdzające jego współpracę opublikował Horacio Verbitsky w książkę „El Silencio” („Cisza”), która jest syntezą współpracy hierarchów kościoła argentyńskiego z dyktaturą “.

Informacja ta  znajduje swe potwierdzenie w notce Kate 1 “Kłamstwo o Papieżu Franciszku” , zamieszczonej w Salonie24 /TUTAJ/.  Cytuje ona w niej komentarz Almanzora:

“”Z Wikipedii już zniknęły informacje o tym że Bergoglio donosił na innych księży podczas puczu w Argentynie, przez co wielu z nich straciło życie.”

To pokazowy przykład jak rodzą się krążące po świecie kłamstwa.
Zdążyłem ten tekst w Wikipedii przeczytać.”.

Ano właśnie.  Trudno jest powiedzieć, co jest bardziej kompromitujące dla Wikipedii: długotrwałe tolerowanie na swoich łamach pomówień i kłamstw pod adresem kardynała, czy też pośpieszne ich usunięcie, gdy kardynał Bergoglio został papieżem.

To pierwsze świadczy o tym, że Wikipedia jest nierzetelna i wykorzystuje się ją jako narzędzie lewackiej propagandy, a to drugie jest dowodem na tchórzostwo redakcji Wikipedii, która przestraszyła się potęgi papiestwa.

Wstyd !!!

O autorze: elig