“Ordine Mondiale”

Angelo_sodano

W dniu wczorajszym (12.03.2013r) zakończył się pierwszy dzień Konklawe.
Czarny dym unoszący się przed godziną dwudziestą z komina Kaplicy Sykstyńskiej wskazywał, że wybór Papieża nie został jeszcze dokonany.
Przed rozpoczęciem się Konklawe odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem wszystkich biorących w nim udział 115 Kardynałów, w tym czterech polskich.
W czasie tej Mszy Kardynał Angelo Sodano wygłosił uroczystą Homilię .

W oficjalnym tekście tej Homilii zabrakło dwóch słów.
Oto ten fragment, z wypowiedzianymi słowami:

“Che gli Ultimi pontifici sono stati artefici di tante iniziative di benefiche, verso i singoli, verso i Popoli, verso la communita internazionale, promovendo la pace, la Giustizia, l’ordine Mondiale…”

które nie wiadomo dlaczego zostały wymazane przez cenzurę?

Słowa te to:

“…l’ordine Mondiale”

co przetłumaczyć można jako:

“Porządku Świata”

Tłumacząc zacytowany fragment na język polski, mamy o to taką treść:

“Ostatni z Papieży było twórcami bardzo wielu cennych inicjatyw, dotyczących ludzkości, narodów, społeczności międzynarodowej, na rzecz pokoju, sprawiedliwości, porządku świata….”

Aby uniknąć posądzenia o jakąś manipulację proponuję obejrzeć filmy dokumentujące wygłoszenie Homilii przez Kardynała Angelo Sodano. Na filmach tych lektorzy nie tłumaczą tego co wygłasza w Homilii Kardynał Sodano tylko czytają oficjalny jej tekst opublikowany przez Watykan. Ale wystarczy wsłuchać się w słowa oryginału aby stwierdzić, że doszło do zmanipulowania słów wypowiadanych przez Kardynała Sodano, a oficjalną treścią tłumaczonej przez lektorów Homilii.

Oto te filmy:

1 film ,

i 2 film .

W 1 filmie słowa te zostają wypowiedziane w około 13:48 minucie jego trwania, zaś w 2 filmie w około 17:19 minucie zarejestrowanego obrazu.

W świetle powyższego zastanawiam się nad problemem co chciał tymi słowy przekazać nam Kardynał Angelo Sodano i dlaczego słowa te były na tyle ważkie, że zostały wykreślone przez cenzurę, aby nie mogły się ukazać w oficjalnym przekazie?

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.