W czym Polska rodzina jest gorsza od ukraińskiej czy rosyjskiej???

Posłuchałam wczoraj ciekawego i mądrego felietony inż. Antoniego Zięby, wielkiego obrońcy dzieci poczętych i nienarodzonych…. Znowu i kolejny raz zdumiałam się, jak to Polska Rodzina ma pod górkę, właściwe ze wszystkim… Nie będę pisać wiele, ale podam tylko przykładowe stawki becikowego w biednej Europie…

 

Ukraina: Rodzice dostają na dobry początek na pierwsze dziecko prawie 12 tys. zł, przy drugim – 24 tys. zł., a przy trzecim i każdym kolejnym – 47tys. zł.

 

Od 2013 r. tzw. becikowe przysługiwać będzie jedynie dzieciom, które urodziły się w rodzinach o miesięcznych dochodach nieprzekraczających 1922 zł na osobę.

 

Dla porównania, Rosja płaci 40 tys. becikowego…

 

Polska rodzina dostanie na każde dziecko od 1000 do 1200 zł. Doprawdy, wiele można kupić temu dziecięciu.

 

Moja luźna refleksja… Kobiety po urlopie macierzyńskim muszą zostawić 5-miesięcznego niespełna malca, który wymaga karmienia piersią i nieustannej  matczynej troski, i wrócić do pracy. Zarzuca się Polkom, ze wykorzystują swój stan błogosławiony, by brać płatne urlopy – była swego czasu nagonka w mediach na kobiety w ciąży, którym nie chce się chodzić do pracy, i które pasożytują na biednym skarbie państwa….

O autorze: Polonia