lewackie mnożenie Estery

dzień kobiet… i znana już kumoterka Kazi Szczuki, aktywna także w tvNIE

właśnie reklamuje się “bardzo ważny” film o SAMOTNEJ kobiecie Z DZIECKIEM, która rozwala korporacje… najwyraźniej zbyt męską ;)))

a oto fabuła owej “niezbędnej” nad Wisłą prop-agitki : Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej “Motylek”, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

– FAJNE, nieprawdaż? – ale znowu w związku z tym świętem dręczy mnie niePOprawne pytanie:

czy tzw. “dzień kobiet” inspirowany był w PRL przez Talmud???

wg Konserwatysty Katolickiego – red. Michalkiewicza to nawiązanie pośrednio do wypadającego na przełomie luty-marzec święta Purim i jego bohaterki Estery – kobiety symbolu POgnębienia konkurencyjnych plemion… dla przypomnienia:  historia tej bohaterki biblijnej opowiada o królu Achaszweroszu (Aswerus), samej królowej Esterze (Hadassa), jej przybranym ojcu Mardocheuszu (Mordechaj) i ministrze Hamanie. wg zapisów Żyd Mardocheusz wbrew poleceniu króla nie oddawał był pokłonów Hamanowi (zapewne ze względu swój wrodzony szowinizm;). to wg Księgi było powodem skazania na zagładę rodaków butnego Mordechaja na skutek interwencji urażonego Hamana u samego Króla (takie mieli wtedy prawo i zasady – nieposłuszeństwo i ciach). wówczas Estera, dokładnie zakamuflowana przez Mordechaja i cały czas udająca pogańską żonę Aswerusa (zgodnie z paranoiczną radą tegoż samego swata&donosiciela;) zwróciła się do króla Persów z prośbą o prawo do… “zemsty wyprzedzającej” i w konsekwencji Hamana oraz 10 jego synów spotkała śmierć, zaś rodacy Estery wyrżnęli 75 000 ludzi w całej Persji (Est 9:16) – zdarzenie to opisuje biblijna Księga Estery – Megilat Ester (Est 9:25-32).

***
no, ale o co chodzi? – ktoś zapyta… no, jak zwykle chodzi o analogię: podobnie jak w Persji przed wiekami jedna laska rozwaliła państwo, tak i teraz, dzięki destrukcyjnym dla tubylców ideom przyświecającym tzw. “dniu kobiet” miliony emancypowanych i rozbisurmanionych istot płci żeńskiej (wszak skuteczność w demokracji wymaga masowej propagacji ;) rozwala swoje oraz cudze rodziny, niszczy Wspólnoty Chrześcijańskie, dobija rodzime korporacje, a nawet i rewolucjonizuje mniej POstępowe państwa :(((

 

no, a spodziewane skutki “dnia kobiet”??? – może to będzie adekwatnym wyjaśnieniem dla czytelników:

 

Wielkość Mardocheusza

Rozdział 10

1 I nałożył król Aswerus podatek na kraj i na wyspy morza. 2 A wszystkie dzieła jego potęgi i jego mocy, i opis wielkości Mardocheusza, którego król uczynił wielkim, czyż te sprawy nie są zapisane w księdze kronik królów Medów i Persów? Albowiem Żyd Mardocheusz był drugim po królu Aswerusie i wielkim w oczach Żydów, i umiłowanym przez mnóstwo braci swoich. Troszczył się o dobro swego ludu i zabiegał o szczęście całego swojego narodu1.

 

standardowe bluźnierstwa “manify” 8 marca

O autorze: sosenkowski

Jam... z tego co mnie boli