Prozelityzm w Bengazi

ITALY-LIBYA-DIPLOMACYW Bengazi zatrzymano 48 chrześcijan

pod pretekstem nawracanie Muzułmanów na Chrześcijaństwo. I to jakie chrześcijaństwo – Koptyjskie. Jak wiadomo kościół koptyjski potrafił przetrwać w Egipcie jedynie dlatego że akceptował stanowisko islamu na temat boskości zbawiciela. A więc owo pół chrześcijaństwo też jest złe! też należy ich zamykać do więzień choćby z powodu próby prowadzenia swojej ewangelizacyjnej misji. Są więc nie dość ze traktowani w kościele powszechnym jak efemeryda, to jeszcze nawet tą wiarę którą zachowali pielęgnować wolno im jedynie między swemi. Cóż, wielu jest katolickich misjonarzy, z tym że oni wiedzą gdzie ich misja ma sens. Na pewno nie w krajach islamu, tam przecież jest niebezpiecznie. A dziś tylu Polaków piętnujących wojnę jaka wybuchła przeciw Libii podkreśla próby Kadafiego w utrzymaniu niepodległości. Utrzymaniu niezależności ekonomicznej wobec petrodolara, budowa podziemnej rzeki prowadzącej ujęcie wody z największego morza pod Saharą do pól rolniczych Libii dających możliwość niezależności żywnościowej wobec zachodu. Cóż więc strasznego uczynił dyktator temu miłującemu demokracje zjudaizowanemu zachodowi? Ano chciał prawdziwej demokracji w swojej ojczyźnie, chciał wolności i niezależności gospodarczej dla swojego państwa. Zarażał swoimi marzeniami sąsiednie państwa. Tego pseudo zadłużona Ameryka wybaczyć nie może. Nie wybacza też i klub rzymski, paryski i berliński.

Kadafiemu Berlusconi całował rękę jak duchowemu przywódcy, by pół roku później wysyłać na niego myśliwce i bombowce strategiczne. Ot takie nasze europejsie zakłamanie.  Czy my dziś nie idziemy drogą przeciwną niż libijska?

Jak więc Katolicy poczytują gwałt na chrześcijanach w ortodoksyjnie islamskiej Libii kiedy w warszawie i Berlinie budowane są meczety wyższe niż świątynie chrześcijańskie? Gdzie więc protest Europy przeciw tak asymetrycznym działaniom w sferze ducha? Czy wszystkim starcza już tylko kiełbasa i HBO sport?

źródła:

foto: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Wloch-i-przywodca-Libii-uczcza-traktat-o-przyjazni,wid,11441157,wiadomosc.html?ticaid=110272

http://fakty.interia.pl/swiat/news/libia-w-bengazi-zatrzymano-48-chrzescijan-podejrzanych-o,1898152

 

 

O autorze: norwid