Panika w aptekach!

greek pharma

Na razie panika nie dotyczy polskich aptek tylko greckich ale nie wiadomo jak długo?
Natomiast rzeczywista panika ma miejsce w aptekach w Grecji co spowodowane jest tym, że brakuje już setek leków.
Ta dramatyczna sytuacja spowodowana jest tym, że wielkie międzynarodowe koncerny farmaceutyczne wycofały się z rynku greckiego.
Motywowane jest to faktem kryzysu jaki ogarnął społeczność grecką, którą nie byłoby stać na kupno leków po normalnych- czyli europejskich- cenach.
Tak więc międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, aby nie zaniżać cen leków sprzedawanych w Grecji, po prostu wycofały się z niego.
Tragiczne braki w asortymencie leków spowodowało również reakcję greckiego regulatora rynku leków, który sporządził listę ponad 50 firm farmaceutycznych oskarżanych o zahamowanie lub wycofanie dostaw z powodu niskich cen leków.
Ponad 200 produktów leczniczych zniknęło dotychczas z aptek, w tym leki na zapalenie stawów, zapalenie wątroby typu C, na nadciśnienie, obniżające poziom cholesterolu, przeciwpsychotyczne, antybiotyki, środki znieczulające oraz immunomodulatory stosowane w leczeniu chorób jelit.
Jednocześnie szwajcarski Czerwony Krzyż przestał dostarczać krew z powodu nieregulowania zobowiązań przez greckie instytucje medyczne.
Na rządowej liście firm, które wycofały się z greckiego rynku, znajdują się m.in. największe koncerny farmaceutyczne świata: Pfizer, Roche, Sanofi, GlaxoSmithKline i AstraZeneca.
“Firmy zaprzestały dostaw leków, ponieważ Grecja nie jest korzystnym finansowo rynkiem dla nich, jednocześnie są one zaniepokojone możliwością wywożenia ich produktów do innych, bogatszych krajów UE w ramach importu równoległego, co powodowałoby spekulacyjną odsprzedaż leków w tych krajach po zaniżonych cenach”- tak wytłumaczyła tą sytuację profesor Yannis Tountas z Krajowej Organizacji Leków.
W chwili obecnej greckie szpitale i firmy ubezpieczeniowe są winne firmom farmaceutycznym 1,9 mld euro, z czego 500 mln euro za ten rok.
Jak z powyższego widać sytuacja w Grecji robi się coraz bardziej dramatyczna.

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.