Kiedy zawieje Dong Feng (Wschodni Wiatr)?

Japan Disputed  Island

Amerykańska agencja wywiadowcza niedawno wykryła przemieszczanie się chińskich wojskowych jednostek rakiet balistycznych w kierunku południowego wybrzeża, a więc tam gdzie znajdują się sporne wyspy Senkaku.
Jak wiadomo w styczniu br. w pobliżu tych wysp doszło do incydentu z udziałem chińskich okrętów, których radary naprowadzania rakiet wzięły na cel japoński okręt wojenny i helikopter straży obrony wybrzeża.
Amerykański przedstawiciel sił zbrojnych poinformował o tym, że ruchy wojsk rakietowych ChRL są obserwowane na bieżąco, jednak nie podał żadnych szczegółów dotyczących przemieszczających się jednostek rakietowych informując tylko, że dane uzyskano z samolotów, statków oraz satelitów obserwacyjnych USArmy, zaś przemieszczanie to nastąpiło w prowincjach Zhejiang i Fujian w kierunku wybrzeża Morza Wschodniochińskiego.
Według zaś gazety Oriental Daily News z Hong Kongu rakietami rozmieszczonymi na wybrzeżu ChRL są najnowszej generacji rakiety DF-16 (Dong Feng- Wschodni Wiatr), zaś raport chińskiej armii mówi, że rakiety są skierowane przeciwko spornemu obszarowi wysp Senkaku jak i również przeciwko wojskowym jednostkom amerykańskim stacjonującym na japońskiej wyspie Okinawie.
Daily News stwierdził ponadto, że ruchy wojsk rakietowych są dowodem na to, że Chiny “przygotowują się na najgorszy scenariusz w przypadku kontynuowania sporu terytorialnego o wyspy Senkaku pomiędzy ChRL, a Japonią”. W dalszej części artykułu stwierdzono, że chińskie rakiety DF-16 są w stanie pokonać amerykańskie rakiety klasy Patriot, które są rozmieszczone w amerykańskich i japońskich bazach wojskowych znajdujących się w zasięgu rakiet DF-16. Jednocześnie podkreśla się, że rakiety DF-16 posiadają kilka głowic, a więc jednorazowo mogą razić kilka celów.
Amerykański biuletyn Intel.com poinformował 13 lutego br., że armia chińska planuje w okresie księżycowego Nowego Roku, przeprowadzić w rejonie wschodniego wybrzeża duże ćwiczenia wojskowe, w których będą brały udział wojska rakietowe, artyleria przeciwlotnicza i lotnictwo bombowe.
Nadmienić przy tym należy, że ChRL rozbudowuje swoje wojska rakietowe od ponad dziesięciu lat, a CIA szacuje liczbę rakiet na 1200-1500 sztuk.
Rakiety te są rakietami najnowszej generacji: krótkiego, średniego, dalekiego i międzykontynentalnego zasięgu w tym jedno i wielogłowicowe, przeznaczone do przenoszenia głowic konwencjonalnych, elektromagnetyczne, paliwowo-powietrzne oraz atomowe. Mogą one razić cele naziemne, nawodne, podwodne, powietrzne oraz służyć jako pociski antyrakietowe. Typy rakiet o jakie wzbogaciła się amia chińska to: wspomniana wcześniej DF-16, oraz DF-11, DF-21 S i DF-41.
Jednocześnie Armia stanów Zjednoczonych i Siły Samoobrony Japonii wzięły ostatnio udział (15.02.13r.)we wspólnych ćwiczeniach wojskowych pod kryptonimem “Exercise Iron First” na poligonie Camp Pendelton w Kalifornii, gdzie po stronie amerykańskiej uczestniczyło 1000 żołnierzy Marines oraz po stronie japońskiej 280 żołnierzy.
Na zakończenie dodam, że ostatnio chińskie władze poinformowały, iż na wyposażeniu mają obecnie najnowszy typ rakiety o symbolu 056 Fregata zdolne wykrywać i razić okręty typu stealth.

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.