Nigdy więcej Żołnierzy Wyklętych

540813_335711859874234_312792067_nCo by nam powiedzieli tacy „Żołnierze Wyklęci” gdybyśmy jakimś cudem mogli z nimi porozmawiać przy ognisku. Czy w ogóle by chcieli z nami gadać? Gdyby zobaczyli ten kraj, w którym już bez groźby sowieckich bagnetów ludzie dobrowolnie głosują na komunę, czy to co do niej przy okrągłym stole dołączyło.

Czy nie czynili by nam wyrzutów, że w 1939 to Polska zrobiła wszystko, by się obronić i miała taką szansę wobec Rosji, czy Niemiec o tyle teraz nie ma żadnej, nie robi prawie nic.

Oby nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji jak wtedy gdy najlepsi, ostatni żołnierze wolnej Polski ginęli zabijani przez Polaków na obcym żołdzie. Oby nigdy więcej armia której byli ostatnimi wojownikami nie została pokonana, jak wtedy w 1939.

 

To zależy tylko od nas wszystkich. Każdego z nas.

 

 

LONDYŃSKI MARSZ

 

„Panie i Panowie,
to pierwsza tego typu inicjatywa organizowana w Londynie. Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Jako polscy emigranci, którzy z różnych powodów zdecydowaliśmy się wyjechać z naszej Ojczyzny, chcielibyśmy udowodnić, że nigdy nie zapomnimy o ludziach, którzy podczas drugiej wojny światowej a także i po niej, nie złożyli broni, poszli do lasów walczyć w imię wolnej Polski. Dziś ich imiona są często za…pominane, komuś bardzo zależy żebyśmy nie byli dumni z naszej historii. Na manifestacji chcielibyśmy przedstawić sylwetki najważniejszych Żołnierzy Wyklętych, przedstawimy także bannery o Doomed and Cursed Soldiers, aby Anglicy dowiedzieli się o tych samotnych i dzielnych wojownikach, którzy nigdy nie dali za wygraną.
SPOTYKAMY SIĘ 2 MARCA O 14.00 NA TRAFALGAR SQUARE
Następnie przejdziemy pod Whitehall (Parliamentary Street) gdzie zostaną wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Demonstracja potrwa do ok. godziny 16.30.”
Żołnierze Wyklęci – 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci
http://www.youtube.com/watch?v=SGd3rHSfn1E
Tadek – Żołnierze Wyklęci
http://www.youtube.com/watch?v=iHil7koBSII
NSZ – 1942-2012
http://www.youtube.com/watch?v=Q6ccZd-ArLs
De Press – Żołnierze Wyklęci (Piosenka ludzi bez domu)
http://www.youtube.com/watch?v=fgszHqsnpcw
ENGLISH – http://en.wikipedia.org/wiki/Cursed_soldiers
Na demonstracji i podczas marszu obowiązuje całkowity zakaz używania środków pirotechnicznych.
Ma nas być WIELU, także zapraszajcie swoich wszystkich znajomych, których los zesłał na Wyspy!
Prosimy o zabranie ze sobą polskich flag!
W razie jakichkolwiek pytań prosze kontaktować się z organizatorami poprzez facebook lub email patriaefidelis[at]hotmail.com”

 

 

 

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów