Do uczciwych ludzi: są tu tacy?

Ciężko jest na spokojnie przygotować prezentację dobrego pomysłu na ratowanie Polski, kiedy wokół tyle się dzieje, wydarzenia przyśpieszają, atmosfera gęstnieje – i trzeba na gorąco reagować, żeby nie zostać z ręką w nocniku…

dzieci

 

Kochani – zatem znowu na szybko, póki jeszcze tu wszyscy zaglądamy, chciałem Wam zaproponować i zaprosić Was do wspólnego działania.

Państwo tworzą ludzie. Aparat państwowy tworzą ludzie. III RP, tą strukturę przestępczą zorganizowaną w państwo – też tworzą ludzie. III RP jest państwem gnębiącym i niewolącym uczciwych, dobrych ludzi. IIIRP jest okupantem Polski i Polaków. Jak to zmienić? Jak to zmienić pokojowo, bez rewolucji, w duchu chrześcijańskiej postawy?

NIC nie stoi na przeszkodzie, żeby dobrzy, uczciwi ludzie stworzyli zorganizowaną wspólnotę ludzi uczciwych, tworząc DE FACTO Polskę „podziemną” (a właściwie „sieciową”, „fraktalną”), równoległą, istniejącą zupełnie „obok”, „poza” oficjalnym państwem III RP, które okupuje nasz kraj.

Zapraszam Was – zacznijmy budować taką wspólnotę ludzi uczciwych (za pomocą internetu właśnie), zorganizowaną na wzór normalnego państwa – a w naturalny sposób ludzie uczciwi, ludzie dobrzy będą się przyciągać – wspólnota zacznie rosnąć i w końcu zorientujemy się, że stanowimy naturalną większość w tym kraju – i żyjemy już w innej, normalnej Polsce – a strukturom III RP możemy po prostu „podziękować za ich usługi”

 

Zapraszam i czekam tutaj na Wasze komentarze, decyzje – pytając kto z Was chce się już dziś przyłączyć i razem tworzyć i organizować równoległą, naszą, polską Polskę?

W praktyce naszym głównym narzędziem organizacyjnym jest internet – i zaczniemy od stworzenia właśnie miejsca w sieci, portalu, który będzie platformą organizacyjną i komunikacyjną dla nas. Szukam więc uczciwych ludzi wśród blogerów właśnie – bo jesteśmy naturalną grupą, która „siedzi na co dzień” w sieci – i własny portal jest oczywiście idealnym miejscem do publikacji pisanych przez nas treści.

Portal taki będzie namiastką „wspólnego dobra” – czyli własnością nas wszystkich. Na dobry początek. Na tą wspólną własność musimy się oczywiście wspólnie złożyć – tak jak na nasze państwo musielibyśmy płacić podatki – i dlatego proponuję 5 zł miesięcznie, jako nasz wkład we wspólnotę.

Dzięki naszym składkom będziemy niezależni i te fundusze, w miarę powiększania się wspólnoty, będą tworzyć budżet, z którego będziemy finansować priorytetowy cel wspólnoty jakim na tym etapie jest portal – a później dotarcie z informacją o tworzącej się „Polsce podziemnej” do jak największej liczby uczciwych Polaków.

 

Mamy koniec lutego – ale niniejszym „zawiązuję budżet” – odkładając na ten cel swoją składkę za luty i marzec – czyli 10zł :)
Tutaj czekam na Wasze deklaracje – na razie po prostu odkładajmy sobie „do skarbonki” pieniądze na ten cel – a jak się tu poniżej policzymy i zobaczymy kto z nami – to wtedy wspólnie zdecydujemy jak te pieniądze zabezpieczyć aby były dostępne na cele wspólnoty.

Nasz portal będzie tworzony wg poniższych zasad:

– każdy kto przyłączy się do wspólnoty, poprzez dorzucenie do wspólnej kasy 5zł miesięcznie jest współwłaścicielem portalu. Wszyscy jesteśmy równi wobec siebie nawzajem i równoprawnie, wspólnie podejmujemy decyzje.
– w praktyce oznacza to np. że notki będą pozycjonowane dynamicznie, na podstawie głosów wszystkich blogerów-współwłaścicieli – wg ilości popierających głosów.
– naszych przedstawicieli (np. administratora portalu, albo skarbnika – bo ktoś musi choćby prowadzić ewidencję składek i odpowiadać za fizyczne wydatki) w każdej chwili kontrolujemy i możemy wybrać/zmienić/odwołać – jeśli tak chcemy (taka jest wola ponad połowa naszej wspólnoty).

– w praktyce oznacza to, że portal oprócz czysto „redakcyjnych” funkcji – musi zapewnić nam możliwość wyrażania swojej woli co do przedstawicieli bądź wspólnych decyzji w czasie rzeczywistym – i na bieżąco, jawnie i transparentnie prezentować te wyniki.

To wszystko – na początku i przy małej wspólnocie – może oczywiście funkcjonować bez zaawansowanego oprogramowania – tylko „ręcznie” – jeśli będzie taka konieczność – to nie jest przeszkoda aby wystartować.

Z czasem, na portalu będziemy również oferować/prosić siebie o pomoc, rady, informacje, wskazówki, itp. Chodzi o to, aby było to narzędzie również do wspierania się nawzajem – bo de facto taki jest cel tworzenia wspólnoty dobrych, uczciwych ludzi – aby sobie wzajemnie pomagać, świadczyć wzajemne usługi, aby się bronić, wspierać… tworzyć w pełnym tego słowa znaczeniu WSPÓLNOTĘ ludzi, których łączy uczciwość i to, że chcą żyć w normalnym kraju.

Uważam, że w perspektywie – w oparciu o taki portal można stworzyć namiastkę gospodarki w naszej wspólnocie z własną, niezależną walutą – bo pieniądz to przecież tylko informacja o posiadanych jednostkach rozliczeniowych – i nie musi mieć fizycznej postaci.

Znowu muszę przeprosić za chaos w przekazie – ale sprawa ostatnich zgrzytów na Legionie wymusiła na mnie pośpiech, póki tu jeszcze razem jesteśmy.

Moje wcześniejsze notki na ten temat – bardzo polecam, może wiele rozjaśnią, są tu:

http://freedom.nowyekran.pl/post/86308,blogerzy-ne-kasa-kasa-kasa-a-gdzie-tu-polska-nasza

oraz:

http://www.ekspedyt.org/freedom/2013/01/31/734_rozbitkowie-startujemy.html

Czekam na Wasze odpowiedzi – kto z Was chce się przyłączyć do budowy wspólnoty uczciwych ludzi i tworzenia naszej Polski od “podstaw”?

Ciąg dalszy tego projektu:
http://www.ekspedyt.org/freedom/2013/02/28/7178_szukam-uczciwych-ludzi-poczatek.html

PS. zdjęcie pochodzi ze strony patriotycznego przedszkola nr 48: http://integracja48.wordpress.com/tag/patriotycznie/

O autorze: Freedom