Popełnił samobójstwo, bo był biały w multietnicznej szkole

 

Popełnił samobójstwo, bo był biały w multietnicznej szkole

fot. dave conner / commons.wikimedia.org, licencja cc

W Birmingham doszło do tragedii, która wstrząsnęła Wielką Brytanią. 9-letni chłopiec popełnił samobójstwo ponieważ był prześladowany przez azjatyckich uczniów za to, że jest biały. Dyrektor szkoły powiedział zrozpaczonym rodzicom, że… mogli swoje dziecko wysłać do innej placówki.

 

Chłopiec był zastraszany i obrażany przez innych uczniów z Erdington Hall ponieważ był… biały. Rodzice zaobserwowali zmiany w jego zachowaniu już po pierwszym dniu w nowej szkole. Aby unikać szykan, chłopiec ukrywał się na przerwach. „Mój tata mówi, że wszyscy biali ludzie powinni być martwi” powiedział mu kiedyś jeden z uczniów.

 

Oficjalnie, dyrektor placówki nie widzi problemu, o czym oczywiście poinformował rodziców chłopca. Jak tłumaczy matka,Kelly-Marie Dugmore, chłopiec popełnił samobójstwo ponieważ był obiektem rasistowskiej nagonki. Policja West Midlands prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

9-letni Aaron Dugmore, którego ciało zostało odnalezione w szafie, jest jedną z najmłodszych ofiar samobójstwa w Wielkiej Brytanii.

 

 

źródło: thesun.co.uk

mat

za:

http://www.pch24.pl/popelnil-samobojstwo–bo-byl-bialy-w-multietnicznej-szkole,12766,i.html

O autorze: Jacek