Tygodnik “Ekspedyt” już w sieci!

ekspedyt.org_0

Wpadłem dziś na dość szalony pomysł skonstruowania e-tygodnika zawierającego najlepsze autorskie teksty blogerów Legionu. Jest to z jednej strony forma promocji strony – pismo można wysłać znajomym na maila, czy umieścić w sieci, aby każdy mógł sobie pobrać i poczytać np. na swoim wypasionym smartfonie. Z drugiej strony jest to zachęta do pisania dobrych tekstów, tak aby mogły się znaleźć wśród wybranych. I wreszcie z trzeciej – tygodnik jest formą archiwum wszystkiego tego, co warto zachować, a co inaczej zniknęło by w czarnej dziurze serwera.

Powiedziałem, że pomysł jest szalony, ponieważ jego realizacja zdecydowanie nadwyręża możliwości jednej osoby nie dysponującej zbyt dużą ilością wolnego czasu. Doprowadzenie pracy od początku do końca zajęło mi dobrych kilka godzin, choć efekt końcowy jest, nazwijmy to, minimalistyczny w formie, tzn. ma bardzo prostą grafikę, a właściwie jej śladową ilość. Zabawa z grafiką zajęłaby co najmniej drugie tyle.

Niemniej zawziąłem się i numer “zerowy” jest do pobrania tutaj:

http://www.sendspace.pl/file/45e57098aac6d4c7a93d9fc (link będzie aktywny przez najbliższe 31 dni)

Jest to, mówiąc żargonem komputerowców, “wersja alfa”, czyli bardzo wstępny projekt tego, czym tygodnik mógłby być, gdyby jego idea pobudziła parę osób do działania. Myślę, że sensownie byłoby wprowadzić jakiś system selekcji tekstów w czasie rzeczywistym, żeby pod koniec tygodnia było z grubsza wiadomo, co umieścić w tygodniku. Wszystkie detale są oczywiście kwestią dyskusji, którą mam nadzieję niniejszym rozpocząć.

O autorze: insane

Bolesław Zujewicz - gkchesterton.pl