wyszperane 21/02/13

Ostrobramska

Okradziono kaplicę w Ostrej Bramie
http://wirtualnapolonia.com/2013/02/21/okradziono-kaplice-w-ostrej-bramie/
http://www.bibula.com/?p=67116

Jedną z wielu płaszczyzn, w których to następowało, i było udziałem tak biskupów, kapłanów jak i wiernych, była płaszczyzna udzielania Komunii Świętej.
Papież w sposób wyraźny, rzucający się w oczy, życzył sobie, by Komunia Święta udzielana była do ust i w postawie klęczącej. Sam publicznie zawsze w taki sposób jej udzielał i wielokrotnie mówił o tym by tak ją udzielać i przyjmować.
To życzenie ignorowali tak kapłani jak świeccy, również w Polsce. Jedni i drudzy sprawę tę w praktyce i wypowiedziach bagatelizowali.
W ten sposób bagatelizowana była, siła rzeczy, kwestia realnej obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wszystkich tego konsekwencji.
Papież odszedł, bo zabrakło mu wsparcia biskupów, kapłanów i świeckich, odszedł, bo zabrakło mu również naszego zdecydowanego wsparcia, wsparcia tych, którzy znają prawdę i wiedzą, co czynią i zrobili niewiele, byli bierni i nieskorzy do dawania świadectwa oraz przyjęcia na siebie choćby małego męczeństwa.
http://www.bibula.com/?p=67100

Stanowisko wielu katolików, a nawet niektórych wpływowych duchownych w tej kwestii prowadzi często do dezorientacji. Słychać głosy, że nawet bez zrównywania „związków gejowskich” z małżeństwem trzeba otoczyć je opieką, aby nie były pozbawione swoich praw. Wszyscy boją się oskarżeń o homofobię, uznawaną przez świat wyuzdania za niewybaczalną winę moralną.
W obliczu takich medialnych refrenów trzeba podkreślić z mocą, że homoseksualizm jest poważnym nieładem moralnym, że w konsekwencji nie istnieją prawa homoseksualistów, a wprowadzenie układów homoseksualnych do prawodawstwa państwowego stanowiłoby śmiertelny cios dla stabilności społeczeństwa, w którym żyjemy.
[  …  ]
Swąd szatana
Pius XII w przemówieniu z roku 1946 stwierdził, że dwoma filarami porządku cywilnego, dwiema kolumnami społeczeństwa, które zostało zamierzone i stworzone przez Boga, są rodzina i państwo. Jeżeli rodzina przestaje być społecznym wzorcem i ulega zniszczeniu, to jej rozpad jest także rozpadem państwa.
Rozkład rodziny i państwa został przygotowany przez rewolucję kulturalną 1968 roku, a następnie dokonał się w kolejnym etapach: poprzez instytucję rozwodu, która uderzyła w nienaruszalność węzła małżeńskiego, i poprzez aborcję, która stała się – w świetle prawa – zabójstwem w ramach rodziny nuklearnej (dwupokoleniowej); poprzez prawne uznanie konkubinatu mające jako logiczną konsekwencję uznanie układów homoseksualnych.
http://wirtualnapolonia.com/2013/02/19/prawo-naturalne-nie-jest-niczym-innym-jak-prawem-rozumu/

W ocenie prof. Michała Wojciechowskiego, teologa świeckiego „Podatek kościelny” ma dla Kościoła (i nie tylko) ogromne wady — niestety długofalowe, mniej widoczne, póki się go nie wprowadzi w życie. Jeśli zostanie przyjęty system niemiecki lub podobny, oznaczać to będzie przepływ podatku na rzecz Kościoła przez instytucje państwowe. Spowoduje to, że Kościół weźmie część odpowiedzialności za system podatkowy, czyli za to, że podatki są zbyt wysokie, niesprawiedliwe i drażniące. Następnie, Kościół w ten sposób uzależnia się od państwa i wystawia na rozmaite szykany, a przecież państwo polskie jest w swej strukturze świeckie, a ludzie Kościołowi niechętni w każdej chwili mogą objąć w nim władzę. Pieniądze wpływające z podatku kościelnego mogą być łatwo skontrolowane i obciążone rozmaitymi świadczeniami, czyli zabierze je w części państwo. Ucierpi więc obecna niezależność Kościoła. Taka jest polityczna wymowa tej propozycji.
http://www.plwolnosci.pl/a/313/05-proc-odpisu-podatkowego-na-Kosciol

Nie potrafię tedy wytłumaczyć sobie niechęci mediów głównego nurtu do obszerniejszego zajęcia się następstwami ratyfikacji tak zwanego „paktu fiskalnego” inaczej, niż przysłowiem, iż w domu wisielca nie mówi się o sznurze. Skoro już amputowanie, a może nawet całkowita likwidacja suwerenności Polski została postanowiona przez Naszą Złotą Panią i przekazana do wykonania naszym okupantom z bezpieczniackich watah, którzy odpowiednio w tym kierunku nakręcili zarówno Umiłowanych Przywódców, jak i niezależne media głównego nurtu, to po co zawczasu informować opinię publiczną? Czyż nie wystarczy, jeśli te skutki zostaną jej objawione już po fakcie, kiedy niczemu nie będzie już można zapobiec? Jasne, że zarówno z punktu widzenia Naszej Złotej Pani Anieli, jak i z punktu widzenia okupującej Polskę bezpieczniackiej hordy, tak właśnie jest najlepiej. A skoro tak, to niezależne media głównego nurtu posłusznie się do tej dyrektywy zastosują, epatując opinię publiczną tak zwanymi tematami zastępczymi.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2752

Wszelkie zapisy dotyczące konieczności równoważenia budżetu – tak jak są zaproponowane (w pakcie fiskalnym) – są takie, że z założenia beneficjentami mają być wierzyciele tych krajów, które są obecnie w okresie kryzysu. Zaś kompletnie nie uwzględniają interesów państw, które są w procesie konwergencji i dążą do wyrównania poziomu życia, tworzenia miejsc pracy o dużej wartości dodanej i dobrobytu.
Pakt fiskalny stara się petryfikować sytuację, która jest obecnie – a więc bogate kraje mają być bogatymi, a biedne biednymi.
http://wirtualnapolonia.com/2013/02/21/brak-perspektyw-na-lepsze-jutro-w-kraju/

Po trzech miesiącach od skandalicznych wydarzeń z listopada ubiegłego roku, warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policjantów podczas Marszu Niepodległości.
http://www.prawyprosty.net/index.php/polska/2086-prokuratura-zajmie-si-prowokacjami-policji-podczas-marszu-niepodlegoci

Unia Europejska, Kanada, Południowa Afryka oraz ciągle rosnąca liczba krajów Ameryki Łacińskiej zniosły karę śmierci. Stany Zjednoczone, gdzie regularnie stosowany jest najwyższy wymiar kary przez śmierć, wciąż zmagają się z problemami, które stwarzają organizacje zajmujące się obroną praw człowieka.
Według oficjalnych statystyk karę śmierci popiera 80 proc. Japończyków. Japonia to jeden z nielicznych krajów rozwiniętych, które wciąż stosują najwyższy wymiar kary.
http://www.plwolnosci.pl/a/318/W-Japonii-wieszaja-bez-problemow


Rząd w Londynie zamierza zaostrzyć kryteria przyznawania zasiłków imigrantom, niejednokrotnie przybyłym na Wyspy specjalnie po to, aby korzystać z brytyjskiej opieki społecznej. Rozciąga się to również na obywateli innych państw Unii Europejskiej.
http://wirtualnapolonia.com/2013/02/19/koniec-zasilkow-dla-polakow-w-wielkiej-brytanii/

Kibice, studenci, działacze społeczni. W całym kraju młodzi (i nie tylko) ludzie angażują się w organizację święta Żołnierzy Wyklętych i na własną rękę chcą upamiętnić zapomnianych do niedawna bohaterów.
http://www.prawyprosty.net/index.php/polska/2088-onierze-wyklci-mobilizuj-modzie

Do tego określenia sięgnął prezydent Lech Kaczyński, składając 26 lutego 2010 r. w Sejmie (jakby przeczuwał, że czasu pozostało mu już niewiele…) swój projekt uczczenia żołnierzy wyklętych i proponując, by ich święto wyznaczyć na dzień 1 marca. Ta data nic ogółowi Polaków wtedy nie mówiła. 1 marca 1951 r. w piwnicy mokotowskiej umierali z rąk kata wybitni polscy oficerowie, członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN z płk. Łukaszem Cieplińskim na czele. Prezes IPN Janusz Kurtyka zabiegał o to, by dzień ich śmierci był dniem pamięci o wszystkich „wyklętych”.
http://www.prawyprosty.net/index.php/historia2/2085-pod-patronatem-naszego-dziennika

Brakuje dowodów na odlot Tu-154M 101 z Okęcia. Administracja rządowa nie przedstawiła takich dowodów, czyli faktów związanych z odprawą celno – paszportową, wejściem na pokład oraz odlotem i przelotem tupolewa. Nie ujawniła też danych związanych z procedurą bezpieczeństwa głowy państwa i pozostałych przedstawicieli władzy. “Jest to równoznaczne z tym, że administracja tych faktów nie zna albo je ukrywa, czyli jest automatycznie pozbawiona legalizmu jako władza”.
http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/88340,inz-k-cierpisz-brakuje-dowodow-na-odlot-tu-154m-z-okecia

Najzabawniejsze , oczywiście są manewry prokuratury z Pancerna Brzozą i jej wymiarami. O, rany, czego tam już nie było, te wysokości, 7.7, 6.66. 5.1 , tak, jakby nie można było podejść z calówką i zmierzyć. No, właśnie, nie można było, skoro okazuje się, że tej brzozy właściwie fizycznie nie było, poza kilkoma dniami po 13 kwietnia. Tak, ta brzoza z kawałkami metalu dramatycznie wbitymi w pień pojawiła się 13 kwietnia, wraz z tajemniczym panem Amielinem i zanikła gdzieś wkrótce, tak po 3 tygodniach. Ostatnie badania wykazały wbite kawałki metalu wielkości 3-30 mm, czyli zdecydowanie nie te, które nam przez trzy lata pokazywano. Kto te kawałki powbijał, a potem usunął, o, to jest ciekawe pytanie!
http://niepoprawni.pl/blog/1489/nie-dadza-zapomniec

Nadal jednak nie wiadomo czy techniczny Premier zdaje sobie sprawę z tego,  że podstawowym warunkiem rozwoju rodziny nie będą żadne rządowe “prezenty” ale systemowe zapewnienie Polakom wyższego standardu życia i natychmiastowe zaprzestanie okradania młodych, ciężko pracujących ludzi poprzez bezwzględny  przymus płacenia wielo warstwowego haraczu zwanego podatkiem.
To co na dziś rząd nazywa podatkiem , trzeba jednak bezwzględnie pobrać choćby od tych co przejęli nasz majątek narodowy psim prawem, za darmo a  do tego należnych podatków o które tak bardzo minister Rostowski zabiega poprostu nie zapłacili.
http://www.antydotum.pl/index.php

Kamery może zainstalować praktycznie każdy obywatel, firma czy instytucja, bez względu na to, czy ma to służyć bezpieczeństwu, czy zwykłemu podglądactwu. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, kiedy wynajmując kilka lokali w centrum miasta i montując na nich kamery, ktoś może stworzyć sobie prywatny monitoring i wykorzystywać nagrania w dowolnym celu. W jednym z programów telewizyjnych Wojciech Wiewiórowski przyznał, że tylko na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy trzy czwarte kamer nie należy do miejskiego centrum monitoringu.
http://niezalezna.pl/38691-kazdy-moze-cie-monitorowac

O autorze: Jacek