Czy to nasza Ziemia Obiecana?

lake-tekapo-51736_640

 

From: GrzesiekZ
Date: 2013/2/21
Subject: Odp: Re: Re: to ja, grzesiekZ
To: gmarkul@gmail.com

Cześć Marku :)

Moja nowa stronka z blogami nabiera kolorów:

http://www.noweblogi.pl/

 

Oczywiście nie jest ona skończona, grafika jest tylko taka, żeby jakaś tam była, soft piszę w języku angielskim, od czasu do czasu robiąc tłumaczenia na język polski, ale zaczyna już to powoli działać :)

Zrobiłem to sam od początku do końca (programowanie, grafika, wdrożenie na serwer, regulamin, polityka prywatności itp). Z sił opadam. To co jest – to robiłem niecałe 4 tyg. Za następnych parę tyg. prześcignę NE, S24, niepoprawnych – ich wszystkich razem wziętych, bo nie ukrywam, że mają stare i dziadowskie oprogramowanie…

Nieśmiało się spytam, czy nie chciałbyś zaryzykować trochę czasu, sił energii i przyłączyć się do tego? Potrzebuję kogoś do pomocy. Jak się zarejestrujesz, to dostaniesz admina, zobaczysz, jak wygląda panel itp. Ponadto wpuszczę cię na swój VPS. Jakby się udało skrzyknąć ludzi, to mielibyśmy funkcjonalny serwis, na którym my byśmy rządzili, sekciarze nie mieliby wstępu, a z biegiem czasu może udałoby się zdobyć popularność. Znam się również trochę na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, więc
może coś z tego by fajnego wynikło. Ponadto niedługo planuję wypuścić narzędzie biblijne – grecko-polską interlinię… To też będzie nowość. Oczywiście zintegruję to ze starą stroną trinitarians.info…

Co jest fajnego w tym oprogramowaniu:

– blogger ma dość spore możliwości moderacji swojego bloga. Może włączyć/wyłączyć:
a) ocenę postu danego,
b) komentarze do dowolnego postu,
– Może tworzyć białą, czarną listę użytkowników, ponadto może banować.
– Ma kilka trybów moderacji komentarzy:
a) wszystkie moderowane
b) tylko dla blogerów
c) moderowana dla wszystkich z wyjątkiem białej listy
d) moderowana tylko dla tych z czarnej listy
e) brak moderacji
f) wyłączone komentarze

– Może obserwować posty. Może zaznaczyć, że jak ktoś odpowie na konkretnie jego komentarz, to zostanie poinformowany mailem.

– Będzie miał możliwość personalizacji strony bloga. Będzie mógł zakładać własne podkategorie, będzie mógł wypełniać pewne contenty swojego bloga (np. w boczne menu będzie mógł wstawić ulubione filmy, zdjęcia, sentencje, linki itp)
– będzie mógł automatycznie zaciągać posty z innych serwisów blogerskich (S24, NE itp)

– Ponadto przeniosę to, co zrobiłem w tym swoim dodatku Nowy Nowy Ekran na tę stronę…

Tak wyglądają komentarze:
http://grzesiekz.noweblogi.pl/polityka/zbudujemy-sobie-tarcze,18.htm

– niedługo dorobię sortowanie po najnowszych, najstarszych, najlepiej ocenianych, guzik, który ustawi je w hierarchii drzewka itp.

A więc marku, Skusiłbyś się? :)

Grzesiek Żebrowski

 

Strona główna  Noweblogi

 

From: Marek Kulczycki <gmarkul@gmail.com>
Date: 2013/2/21
Subject: Re: Re: Re: to ja, grzesiekZ
To: GrzesiekZ

Szczęść Boże Grzegorzu.

Jestem pod wielkim wrażeniem.
Naprawdę kawał doskonałej roboty.
Grafika jest bardzo ładna, masz gust.

Sprawa połączenia sił jest jak najbardziej otwarta.
Czy mieszkasz może w Warszawie?

Podstawowe pytanie:
co jest Twoim celem? Czy chcesz zarabiać na reklamach? Czy stworzyć miejsce non-commerce – dla wymiany myśli i informacji, rozwoju intelektualnego i duchowego?
Nie wiem czy zaglądałeś na Legion… ale tak bardzo skrzykiwać ludzi byśmy nie musieli. Mamy naprawdę świetnych blogerów.
Według bardzo konserwatywnego licznika SlimStat mamy dziennie od 400 do 800 unikalnych IP, 2500-4000 pobrań stron.
Kilkanaście – kilkadziesiąt notek.
www.ekspedyt.org
Jest to optycznie dość paskudne i bardzo siermiężne, ale całkiem funkcjonalne. Dopiero zaczynamy to rozwijać, startując od plain WrodPress + Arras. Jest nas 3 “developerów” (piszę w cudzysłowie gł. ze względu na mnie, bo ja jestem co najwyżej skrypciarczykiem, a zawodowo – informatykiem-wdrożeniowcem od systemów backupowych): Parasolnikov, Poruszyciel i moi.
Już widzimy ograniczenia WordPressa, ale na razie odkładaliśmy dyskusję “co dalej”, żeby skupić się na załataniu najpilniejszych braków funkcjonalnych.

Czy mogę wysłać kopię maila od Ciebie do Parasola, Poruszyciela i Circ?

Pozdrawiam,
Marek

 

 

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”