Notka szkoleniowa obsługi skryptu.

Powtórzę co powiedział mi Asadow, może nie pomylę.

Ważne jest by tak  zaklikać  okienka w dziale “Kategorie” by osiągnąć zamierzony cel. Od tego w co klikniemy  zależy, a) gdzie notka się znajdzie na Stronie Głównej i gdzie powędruje, b) czy inni będą mogli ją łatwo znależć.

a) Jak klikniemy Polecane, Pudło, Ważne, notka powędruje na główny obrazek (Pudło)  na SG, potem zleci do heksaszachownicy -”Ważne”, a potem do Polecanych, czyli srodkowego obszaru SG, pod szachownicą.  Jak klikniemy “Wszystko”, notka znajdzie się tylko w bocznym pasku, potem zleci do magazynu pt. Wszystko. Tak samo jest z działami, notka ukaże się w tych działach tematycznych, które zaklikaliśmy. Możemy więc kliknąć np. Polecane, Wszystko, Co piszą inni, Filozofia. Im więcej tym lepiej.  Skróty do działów są na pasku górnym.

Dodawanie zdjęcia widocznego na SG, jeśli notka ma być opatrzona zdjęciem– po prawej w Edycji, na samym dole znajduje się opcja  “Ustaw ikonę wpisu”.  Po kliknięciu otwiera się biblioteka, trzeba kliknąć w górnym lewym rogu ”dodaj plik” , potem ”wybierz plik” na środku ekranu, zaznaczyć wgrany plik kliknięciem,  na końcu kliknąć w ”wstaw ikonę wpisu” w dolnym prawym rogu.

 

Tak sobie teraz myślę, dlaczego to wszystko nie jest zgrupowane po kolei w jednym miejscu, tylko trzeba szukać wzrokiem- bo raz z lewej na górze, raz z prawej na dole. Jak uporządkowany umysł autora, takie jego dzieło.

 

 

O autorze: circ

Iza Rostworowska