Wy towarzyszu będziecie władzą, wy opozycją, a wy biskupem

Założyciel i prezes Kidprotect.pl Jakub Śpiewak, która walczy z pedofilią, przepuścił wszystkie pieniądze fundacji na…ciuchy i perfumy

 Prokuratura od kilku miesięcy prowadzi śledztwo.

Tygodnik “Wprost” dotarł do wyciągów z kont bankowych fundacji za 2011 rok. Konto zasilały wpłaty od prywatnych sponsorów oraz instytucji państwowych. A jedyną kartę do niego miał Jakub Śpiewak. Prezes fundacji pieniądze przeznaczone na pomoc dzieciom wydał m.in. na ciuchy (30 tys. zł), jubilera (685 zł), w perfumerii oraz w sklepie z zegarkami (6 tys. zł), księgarni i aptekach (4 tys. zł) oraz na nowe okulary (ponad 3 tys. zł). Śpiewak z pieniędzy fundacji zapłacił także za wyjazd do Turcji, na który zabrał swoją narzeczoną (6 tys. zł). Mało tego, w ciągu kilkunastu miesięcy (od stycznia 2011 do marca 2012) kilkadziesiąt razy podejmowano gotówkę z bankomatów – od 300 do 5000 tysięcy złotych. W sumie z bankomatów wypłacono aż 170 tysięcy złotych.

 Kidprotect.pl dwa razy był beneficjentem akcji “1% z podatku”. Jak dowiedział się “Wprost”, fundacja nie rozliczyła się z pieniędzy za 2011 rok, dlatego też Minister Pracy i Polityki Społecznej wystąpił z wnioskiem do sądu rejestrowego o wykreślenie informacji o posiadanym statusie organizacji pożytku publicznego.

Jakub Śpiewak już w piątek na stronie fundacji przeprosił za swoją rozrzutność. “Jestem winien wszystkim pewne wyjaśnienia i przede wszystkim przeprosiny. Muszę to napisać choćby po to, by móc sobie spojrzeć w lustro przy goleniu” – napisał prezes fundacji.

Tak to wygląda, że pierwsze fałszuje się sondaże, potem media robią jazgot o pedofilii , antysemityzmie, strasznych chorobach, homofobii, a potem ”nasza młodzież” zakłada się fundacje i stowarzyszenia ”do walki” i dostaje dotacje z budżetu i uni, oraz odpisy z biznesu tatusiów. Po to stworzono prawo o stowarzyszeniach i fundacjach. Zrobiono to zaraz po 89-tym.

http://www.fronda.pl/a/zalozyciel-kidprotectpl-przepuscil-pieniadze-fundacji-na-ciuchy-i-perfumy,26274.html

 

 

 

 

O autorze: circ

Iza Rostworowska