Demokratyczny kongresmen oskarżony o defraudację publicznych pieniędzy.

JJJR_0

Demokratyczny kongresmen z Illinois Jesse Jackson Jr. został oskarżony o defraudację publicznych pieniędzy na kwotę 750.000 dolarów amerykańskich.

Ten syn wybitnego prawnika z Chicago Jesse Jacksona, jako reprezentant partii demokratycznej zasiada przez wiele lat w Kongresie Stanów Zjednoczonych. W 2008 roku był nawet współprzewodniczącym kampanii prezydenckiej Baracka Obamy.
Zasiadając w Kongresie zajmował się wdrażaniem projektu rządowego programu wsparcia dla ludzi ubogich, w tym dopłat do rachunków za ogrzewanie domów oraz programu pomocy finansowej dla uczniów z ubogich rodzin.
I tak, ten altruista finansujący ubogich z nie swojej kieszeni, dokonał bezprawnie prywatnych zakupów z rządowych funduszy na kwotę 750.000 dolarów.
Zakupił sobie, m.in. : za 43.350 dolarów złoty zegarek Rolex, za 5.150 $ płaszcz i futro, za kolejne 9.588 $ meble dla swoich dzieci, za 1.553 $ kolekcję porcelany itd.
W tym samym czasie jego żona została oskarżona o złożenie fałszywych zeznań podatkowych, za co grozi jej do 3 lat więzienia.
Oskarżenie przeciw kongresmenowi “altruiście” złożył do sądu lokalny prokurator. Termin rozprawy na razie nie jest znany, ale jeśli zostanie uznanym za winnego, to grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pozdrawiam.

N zdjęciu demokratyczny kongresmen z Illinois Jesse Jackson Jr.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.