W sprawie wczorajszych wydarzeń pod Czelabińskiem zabrała głos NASA.

Russian-tiny-asteroid

Jak podaje w dzisiejszym artykule “Los Angeles Times” w swym stałym dziale “Nauka”, wg. naukowców z NASA, cytuję:
“…obiektem, który wczoraj spadł nad Rosją był ‘malutki asteroid’

Opinia ta została ujawniona na konferencji prasowej w piątek (czasu lokalnego). Poinformowano również o szacunkowej wielkości tego ‘malutkiego asteroida’, który miał mieć średnicę około 45 metrów, ważyć przynajmniej 10.000 ton, a przemieszczać się z prędkością 40.000 mil na godzinę.
Obiekt tego typu odparowuje 15 kilometrów nad powierzchnią Ziemi, powodując jednocześnie falę uderzeniową, która uruchomiła globalną sieć urządzeń akustycznych, zainstalowanych w celu wykrywania próbnych wybuchów jądrowych.
“Siła eksplozji towarzysząca wczorajszemu upadkowi asteroidy w rejonie Czelabińska porównywalna jest do siły wybuchu bomby jądrowej o mocy 300 do 500 kiloton, co odpowiada jednocześnie sile używanych obecnie bomb jądrowych”- tak poinformował Bill Cooke, szef Biura Ochrony Środowiska z NASA Marshall Space Flight Center w Huntsville, Alabama.
Naukowcy z NASA twierdzą, że obiekt ten pochodzi z pasa planetoid krążących na orbicie pomiędzy Marsem a Jowiszem, który to pas krążących po tej orbicie odłamków kosmicznych, jest pozostałością, z początków tworzenia się układu słonecznego.
Asteroid ten najprawdopodobniej oddzielił się od pasa pozostałych asteroid już rok temu, zanim wczoraj spadł na Ziemię w okolicach Czelabińska.
Fakt, że asteroida uderzy w tym samym dniu, gdy zbliżał się do Ziemi inny asteroid znany jako 2012DA14 jest zwykłym przypadkiem i nie wiązał się z jego pojawieniem, gdyż asteroid ten leciał zupełnie innym kursem i znacznie szybciej niż 2012DA14- tak przekonywał inny naukowiec z NASA Jet Propulsion Laboratory w La Canada Flintridge; Paul Chodas.
Powodem, dla którego nie został zauważony wcześniej wczorajszy asteroid było to, że:
“…dosłownie ukazał się nagle w czasie wschodu Słońca, a jak wiadomo teleskopy nie widzą w ciągu dnia”- dodał wspomniany wcześniej Bill Cooke.
NASA prowadzi obecnie międzynarodowe badania mające na celu śledzenie i wykrywanie większych asteroid, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie, tak aby zidentyfikować je z co najmniej 95% skutecznością. Te zaś, które są mniejsze są znacznie trudniejsze do zauważenia i to stwarza obecnie poważny problem.

Tak to przedstawiło NASA, a jaka jest prawda, może ujawni się niebawem?

Pozdrawiam.

Materiał źródłowy znajduje się tu

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.