Nowy wóz bojowy i czołg dla polskiej armii

Osiem firm z branży zbrojeniowej powołało konsorcjum, które ma wspólnie opracować nowy bojowy wóz piechoty. Liderem tego konsorcjum jest Huta Stalowa Wola. Bumar poinformował w piątek, że przewodzi konsorcjum, które ma przygotować nowy czołg.

(…) Jak dodał, głównym celem konsorcjum jest wspólne przygotowanie i złożenie oferty na wykonanie prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie “bojowego wozu piechoty wraz ze sprzętem technicznym batalionu zmechanizowanego”, a także późniejsze wdrożenie wozu do seryjnej produkcji.

(…) Według zapowiedzi MON z grudnia ub. r. w najbliższych 10 latach wojsko zamierza zlecić opracowanie nowych wozów bojowych, zarówno na podwoziach kołowych, jak i gąsienicowych. Na razie nie podano liczby wozów ani harmonogramu przyszłego postępowania. W pierwszej kolejności wojsko chce pozyskać nowy gąsienicowy bojowy wóz piechoty, później nowy czołg. W dalszej przyszłości MON chce wprowadzić – obok używanych obecnie Rosomaków – także nowy kołowy transporter opancerzony.

całość:  http://www.tvn24.pl/nowy-woz-bojowy-i-czolg-dla-polskiej-armii,306600,s.html

O autorze: night-rat

Polak, działacz Legionu. Polonia restituta! VRRSNSMV – SMQLIV