Meteoryt zestrzelony w rejonie Czelabińska!

Meteor w Czelabińsku

Seria eksplozji na niebie w rejonie Czelabińska, podobno spowodowanych przez odłamki meteorytów, wywołała panikę wśród mieszkańców trzech największych okolicznych miast.
Świadkowie twierdzą, że w wyniku tego niecodziennego zjawiska, które miało miejsce 14.02.13r. o godzinie 9:26 (czasu miejscowego), domy zadrżały, szyby w oknach popękały, a telefony komórkowe przestały działać.
Według niepotwierdzonych doniesień, meteoryt został przechwycony przez jednostki obrony powietrznej w okolicach miasta Urzhumka koło Czelabińska i salwą rakiet przeciwlotniczych został rozbity na drobne części na wysokości 20 km nad powierzchnią ziemi.
Jasny błysk eksplozji na niebie odnotowano w Czelabińsku, Tjumeniu i Swierdłowsku. Tabloid “Lifenews” podał informację, że co najmniej jeden z kawałków tego meteorytu upadł na fabryce cynku w Czelabińsku (na zdjęciu przewodnim), zaś świadkowie incydentu potwierdzili, że wybuch był tak głośny, że wydawało im się, iż jest to trzęsienie ziemi. Wybuchowi temu, któremu towarzyszyły białe ogromne smugi dymu przemieszczające się na niebie, wtórował grad płonących przedmiotów spadających na ziemię.
Zaś mieszkańcy Emanzilińska, około 50 km od Czelabińska, widzieli lecący duży obiekt, który nagle stanął w płomieniach, po czym rozpadł się a jego fragmenty zasypały okolice, zaś czarna chmura dymu powstała po tym wybuchu unosiła się jakiś czas nad miastem. Świadkowie z Czelabińska dodatkowo zwrócili uwagę na charakterystyczny zapach prochu unoszący się w powietrzu.
Policja w regionie Czelabińska została postawiona w stan ostrego pogotowia pod kryptonimem “Operacja Twierdza” , która ma na celu ochronę kluczowej infrastruktury.
Biurowce w centrum Czelabińska zostały ewakuowane. Zniszczenia zostały zgłoszone przez jedną ze szkół, w której zbiły się szyby. Komunikat alarmowy opublikowany na stronie internetowej regionalnych władz z Czelabińska wezwał mieszkańców do odbioru dzieci ze szkół i nie opuszczanie domów. Około 100 osób odniosło drobne obrażenia spowodowane głownie przez rozbite szkło. Promieniowanie tła w Czelabińsku pozostało w normie.
Incydent ten wywołał również dużą ilość wpisów w internecie jego świadków:
“Ten wybuch, ogłuszył mnie, wszystkie szyby zostały rozbite…telefon nie działa”- napisała na Twitterze Eugenia Gabun,
“Moje okna zostały zbite, wszystko się trzęsie! Wszyscy mówią, że samolot się rozbił”- wpis na Twitterze dokonany przez Katję Greczannikową.
“Moje okna ocalały, ale w pierwszym momencie pomyślałam, że blok został wysadzony w powietrze, ale chwilę później doszłam do wniosku, że to UFO, albo trzęsienie ziemi”- kolejny wpis na Twitterze Olgi Bukrejewej.
Majak- największy kompleks nuklearny w pobliżu miasta Ozerska- nie ucierpiał w wyniku tej tajemniczej eksplozji. Dodam, że Majak jest największym na świecie zakładem przerobu zużytego plutonu, który służy do produkcji ładunków jądrowych.
Uważa się, że incydent może mieć związek z przelotem w pobliżu Ziemi asteroidy 2012DA14 i meteoryt, który eksplodował wczoraj na wysokości 20 km był częścią tego asteroidy.

Wczorajszy incydent przelotu i eksplozji meteorytu w okolicach Czelabińska dokumentuje ten film:

http://www.youtube.com/watch?v=7c-0iwBEswE&feature=player_embedded

Niektóre z ciekawszych zdjęć zamieszczę w komentarzu.

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.