Krótka polemika. Z blogiem z Frondy.

Pozwolę sobie wkleić tekst całego omawianego posta z bloga autorki: laura_kinga

O rasizmie polskich katolików przeczytałam dziś

Na pewnym protestanckim blogu:

“Nie wyobrażam sobie co zadziało by się w głowach tak zwanych “prawdziwych Polaków katolików” którzy emanują ksenofobią i rasizmem uznając ślepo liderów najbardziej szowinistycznych przywódców religijnych i politycznych. Czy doszło by do rozłamu w polskim kościele? Czy może w końcu Kościół uznałby sekciarską naturę pewnych kręgów katolickich i zakazał ich liderom ogłupiania chrześcijan!

 I biada wtedy branży turystycznej!!Któryż bowiem z tych “katolików” pojechałby do Rzymu uklęknąć i ucałować pierścień CZARNEGO człowieka..” .

Nie znam większych rasistów niż ludność Europy Zachodniej (głównie Anglia) i Amerykanie.

Nie ma nacji doskonałej i wolnej od fobii lub uprzedzeń. Nie ma takiej nacji. Jednakże są nacje, które wprost zarabiały na rasizmie, które na rasizmie urosły.

Nacje takie jak Angielska lub Amerykańska zawdzięczają swoje sukcesy nie tylko tak opiewanej pracy własnych rąk (etos protestancki) ale pracy milionów niewolników na wszystkich kontynentach. Wystarczy wiedzieć o tym, iż w XVIII wieku do portów angielskich przybijał codziennie co najmniej jeden okręt z niewolnikami z Afryki. Zdarzało się, że załoga statku chcąc wyłudzić “ubezpieczenie za stratę towaru” wyrzucała za burtę setki niewolników. Topili ich żywcem.

To był rasizm.

Jest powszechnie wiadomym, że amerykanie segregowali ludność czarnoskórą do połowy 20-tego wieku!

Nasze babcie z zieleniaka nie dorastają do pięt amerykańskim rasistom. Czarnoskóra ludność nie mogła wchodzić do instytucji państwowych tymi samymi drzwiami co biali, nie mogła siedzieć w autobusie, gdy biały Amerykanin stał obok. Murzyni nie mogli chodzić do kościoła!!!!! ani do szkoły z białymi.

To był rasizm.

Pewien amerykański prezydent był za propagowaniem aborcji wśród czarnych Amerykanów. To był rasizm.

Polityka Angielska w koloniach to zbrodnie wołające o pomstę do nieba. Anglicy podczas wojen burskich w Afryce jako pierwsi założyli obozy koncentracyjne dla białej ludności burskiej. Notabene, Niemcy byli tym zniesmaczeni i uznali to za słabość Anglików.

Chińczyków ZMUSZALI angielscy dżentelmeni do kupowania opium i niszczenia narodu chińskiego.

Hindusów traktowali jak przygłupków i dostawców egzotycznych towarów.

Znamy losy pasażerów statku “St. Louis”, którym w 1939 r. uciekła z nazistowskich Niemiec grupa prawie tysiąca Żydów. Uchodźców nie chciały przyjąć Kuba, USA i Kanada, więc statek musiał zawrócić do Niemiec.

Wiemy również, iż Zachód wygodnicko nie reagował na sygnały o eksterminacji Żydów przez Niemców. Ponieważ Zchód nie takie eksterminacje widział na własne oczy.

To był rasizm.

Dziś potomkowie morderców i rasistów plują na nas, którzy jesteśmy potomkami ludzi ratujących Żydów, ludzi walczących za wolność innych narodów. W naszym kraju, dzięki Bogu, nie było prześladowań religijnych, jakie miały miejsce w innych krajach. U nas schronienie znaleźli Żydzi z Europy Zachodniej, zostali dopuszczeni do interesów z dworem królewskim. Dla przykładu w Anglii interesy z dworem robiło angielskie mieszczaństwo, a Żydom odbierano majątki i wyganiano ich.

Niedouczeni Polacy powtarzają kłamstwa o polskim rasizmie tylko dlatego, iż nie znają historii innych narodów.

Panie z polskiego zieleniaka mogą obawiać się czarnoskórego papieża, ponieważ rzadko widują czarnoskórych ludzi na co dzień. Ale te same Panie uklękną przed czarnoskórym papieżem i ucałują jego pierścień. Tak jesteśmy wychowani – my katolicy. My nigdy nie handlowaliśmy niewolnikami, nie zakładaliśmy obozów, nie prowadziliśmy badań mających dowieść naszej wyższości nad innymi.

Wielu Polaków może być bardzo zaskoczonych wyborem czarnoskórego papieża, ale NIGDY w sugerowanym nam rasizmie nie prześcigniemy RASISTÓW Z ZACHODU.

Śmiem twierdzić, że nikt tak się na rasizmie nie dorobił jak narody protestanckie. Katolicy z zachodu też próbowali, ale im nie wychodziło to tak zgrabnie jak protestantom. :)

Do dziś szukają oni oszczędności poprzez eutanazję, zabijanie chorych dzieci przed narodzeniem. Afrykanom wciskają prezerwatywy, ponieważ nie uznają ich za ludzi zdolnych do wstrzemięźliwości i wierności. To jest rasizm.

Szanuję protestantów, którzy szukają Boga i żyją moralnie. Nigdy nie atakuje protestantów. Ale gdy czytam kłamstwa lub rasistowskie teksty o katolikach – nie mogę milczeć. Skoro ktoś może pisać kłamstwa o nas, to my tym bardziej możemy napisać prawdę o nim.

Ja ucałuję pierścień czarnoskórego papieża. Byle był konserwatystą.

http://www.fronda.pl/blogi/po-owocach-ich-poznacie/ktoryz-bowiem-z-tych-katolikow-pojechalby-do-rzymu-ukleknac-i-ucalowac-pierscien-czarnego-czlowieka,32497.html

I pozwolę sobie na krótki komentarz. Czy nie wydaje się dziwne, że całkowicie wybiela się tu Żydów/żydów, a za całe zło (w tym postępowanie wymienionej nacji np. w USA) obarcza Anglosasów (którzy mają krew na rękach) ?

Bo właściwie nie wiem, czy autorka zdaje sobie sprawę, że za kampanie anty-katolickie (zwłaszcza w USA) odpowiadają (przodując np. w programach “satyrycznych” lub “historycznych”) właśnie …

Zwłaszcza:  “Do dziś szukają oni oszczędności poprzez eutanazję, zabijanie chorych dzieci przed narodzeniem. Afrykanom wciskają prezerwatywy (…)”

Czy różni się to od postępowania Nacji wobec Felaszów ?

… (bez obrazka i bez tagów)

O autorze: mbot

"(...) Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. (...)" Mt 12, 25. W pełni popieram ideę portalu narodowo-katolickiego