Korea Północna przeprowadziła wczoraj podziemną próbę jądrową.

USGS_0

Według doniesień południowo koreańskiej agencji prasowej Yonhap, KRL-D dokonała w poniedziałek (12.02.13r. o godzinie 11:57 am czasu miejscowego) próbną podziemną eksplozję jądrową.
Jest to pierwsza próba nuklearna dokonana przez KRL-D od maja 2009 roku, gdy pod szantażem pomocy żywnościowej reżym rządzący w Korei Północnej zmuszony był zaprzestać takich wybuchów.
Poniedziałkowy próbny wybuch atomowy został potwierdzony z różnych źródeł, przez: oficjalny komunikat MON Korei Południowej oraz USGS (Unitet States Geological Survey) o zarejestrowaniu trzęsienia ziemi o sile 4,9 w rejonie znanego poligonu atomowego Korei Północnej, aktywność sejsmiczną pochodzącą z tego rejonu potwierdzone zostały również przez inne niezależne źródła.

W odpowiedzi na poniedziałkowy test nuklearny, władze Japonii wydały oficjalne oświadczenie:

“Prezes Rady Ministrów Japonii przekazał instrukcję (w sprawie informacji dokonania próby jądrowej przez Koreę Północną) 12 lutego 2013 roku at. 12:13 dotyczącą:
1. Zebrania dalszych informacji w trybie pilnym i ich analizę,
2. Zapewnienie społeczności międzynarodowej rzetelnych informacji na powyższy temat,
3. Współpracę z zainteresowanymi sprawą krajami; w tym Stanami Zjednoczonymi, Koreą Południową, Chinami i Rosją.

Koniec ”

Sytuacja jaka wytworzyła się na dalekowschodnim teatrze jest po ostatniej próbie atomowej istotna w świetle niedawno przeprowadzanych prób z rakietami balistycznymi przez KRL-D, których zasięg obejmuje całe terytorium Korei Południowej i większą część terytorium Japonii.
W związku z tym ministerstwo obrony Korei Południowej ogłosiło dzisiaj w godzinach rannych czasu lokalnego, że został wprowadzony stan wysokiej gotowości armii południowokoreańskiej, jednocześnie informując o wzroście napięcia w tym regionie po niedawno wprowadzonych sankcjach ekonomicznych wobec KRL-D, będących reakcją na dokonanie prób przez ten reżym z rakietami dalekiego zasięgu.

Jak widać z powyższego stan napięcia w stosunkach międzynarodowych, w różnych częściach świata, zaczyna gwałtownie rosnąć.

Pozdrawiam.

Tagi:

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.