Polska w budowie elektrowni atomowej

1300285155_by_wilcza11_600Rozpoczął się pierwszy etap budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Oczami wyobraźni widzę moment jej otwarcia:

GW rok 203…”Pierwsza polska elektrownia atomowa rusza. Co prawda budowa opóźniła się o parę lat, koszt budowy podskoczył 3krotnie  i przewyższył tegoroczne dochody podatkowe państwa ale w końcu jest. Preferencyjny kredyt UE spłacimy szybciej niż przebiegnie rozkład substancji radioaktywnych, zaledwie w 5 tyś lat. Po drodze były pewne problemy, popękała pierwszej zimy  betonowa miska reaktora ale natychmiast kosztem zaledwie kilkudziesięciu tysięcy złotych załatała ją firma brata wójta, kierowana przez wnuka premiera, specjalizująca się dotąd w remontach dróg w gminie. Dała radę. Były też problemy z zapadaniem się części budynków z powodu nie przeprowadzenia wystarczająco dokładnych pomiarów geologicznych ale te przejściowe trudności nie zniechęciły naszego genialnego premiera i jego światłego rządu. Nawet gigantyczna afera związana z obligacjami Firmy Amber Elektrownia Atomowa Gold nie zachwiały ich determinacją. Straty dla inwestorów to zaledwie 10 mld zł. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, dość kwękolenia powiedział premier i zyskał dzięki temu 2 % poparcia w najnowszym sondażu.

Paliwo do elektrowni dostarczyła ta sama rosyjska firma, która sprawdziła się  remontem tupolewa, Było co prawda 2 razy droższe od alternatywnych źródeł ale niewątpliwie jak twierdził importer firma Ałganow&BSF znacznie lepszej jakości.

Po drodze do elektrowni  wykolejeił się pociąg  z pierwszą partią paliwa.  Nie jest prawdą, że skażony został obszar jednego województwa. Świecenie jego mieszkańców jest wywołane zorzą polarną.  Opozycja bezpodstawnie twierdzi, że doszło do 2 wybuchów ale nikt tego nie potwierdza, głównie dlatego, że wszyscy wyparowali w wyniku wykolejenia się składu. Łącznie z niewątpliwie pijanym maszynistą i kierownikiem pociągu. Na taśmach z czarnej skrzynki  lokomotywy wyraźnie zachowały się (jak twierdzi komisja rządowa) fragmenty „ pokaż jak jadą debeściaki”, „jak się spóźnimy to nas zabiją”. Pociąg wyparował na skutek przewrócenia się na dach po uderzeniu w brzozę leżącą na torach. Zaś napromieniowanie terenu spowodowane jest pozostałościami byłej rakietowej bazy radzieckiej oraz spóźnionym opadem po  katastrofie w Czarnobylu. No i liczniki Geigera przykładane do kiełbasy krajowej produkcji czy do zwykłej soli kuchennej pokazywały podobny poziom promieniowania. Wszystko w normie.

Między bajki też można włożyć twierdzenia, że potłuczone sedesy stanowią podstawowy materiał kopule reaktora. Podczas deszczu nie zamyka się system chłodzenia reaktora to fakt, ale to szczegół bez znaczenia. Podobnie jak odpryski w rdzeniu reaktora, to całkowicie normalne zjawiska – twierdzi emerytowany ekspert Hypki. Nadające z Monachium Radio Maryja sieje panikę, ale co te mohery mogą wiedzieć o nowoczesności. Protestuje też obchodzący w tym roku 30 lecie bycia w opozycji PiS, który oczywiście jest winny całej tej sytuacji.” Aaadam M.

 

Bezpośrednia transmisja ceremonii otwarcia elektrowni:

 

P. Kraśko „Proszę państwa jaki piękny pokaz sztucznych ogni. Co za widok. Zwłaszcza ten wielki grzyb unoszący się na budyn..   pi pi pi pi pi „

 

Zaprzyjaźniona Telewizja 1

„Tu studio w Warszawie. Nasz wóz transmisyjny został zaatakowany przez faszystów  i nie może nadawać.

Kolejny, ostatni już niestety, sukces rządu Tuska. Premier oraz rząd nie będą mogli nadal pełnić funkcji z przyczyn od nich niezależnych. Ale będziemy za to mieli jeszcze lepszego, nowszego premiera, który będzie odnosił jeszcze więcej sukcesów.”

Reklama. „ puree z lebiody i brukwi tralalalala Biedronka poleca, też na raty”

 

Zaprzyjaźniona Telewizja 2

„Obawy, że chmur radioaktywna posuwa się nad pobliski  Gdańsk są całkowicie nieuzasadnione, po pierwsze jej nie ma. Po drugie połowy Gdańska i tak też już nie ma, zalało ją tsunami, które spowodowało wiele pożarów, a dla reszty gdańszczan  kolejna dawka promieniowanie i tak nie ma znaczenia.”

Reklama. „Agencja pracy poszukuje osób z uprawnieniami stanowisko komornik, windykator – przyjmiemy natychmiast nieograniczoną liczbę kandydatów, nieograniczone zarobki” Vincent&Goldman&Kaziu

 

Zaprzyjaźniona Telewizja 3

„Już za miesiąc wybory więc większość pozostałych przy życiu wyborców tak oddanemu  PO województwa zachodniopomorskiego zdoła się doczołgać do lokali wyborczych, by po raz ostatni oddać głos na swoją ukochaną partię.

Kolejna dobra wiadomość, w Toruniu zamknięto ostatni odwiert geotermalny w Polsce. Powodem był błąd w faktorze nr 147890/38906/TM14. Nikt nie stoi ponad prawem.”

Reklamy.”Kaszanka na niedzielny obiad – podaruj sobie odrobinę luksusu, Tesco zaprasza, udzielamy kredytów na zakup bez BIK”

 

Zaprzyjaźniona Telewizja 1

Wydanie wieczorne.

„PO przedstawiła program budowy znacznie piękniejszego, nowoczesnego Gdańska. Wg dzisiejszego sondażu poparcie PO wzrosła w każdej z grup napromieniowania, tzn badania.”

Reklama.”Eutanazja, eutanazja bumtralala, zafunduj babci i dziadkowi” Kopacz&Co

 

http://www.ekspedyt.org/jacek/2013/02/10/3019_3019.html

 

 

 

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów