Iran również pobrzękuje groźnie szabelką.

Najnowszy samolot irański

Irańskie media udostępniły niedawno zdjęcia nowego samolotu irańskiego:
http://www.mehrnews.com/en/newsdetail.aspx?NewsID=1806008
Samolot ten (na zdjęciu przewodnim) to największe obecnie osiągnięcie irańskiej techniki wojskowej. Quaher-313, tak brzmi jego nazwa, jest samolotem niewykrywalnym dla radarów i jednocześnie zdolnym podjąć walkę z porównywalnymi do niego pod względem parametrów, samolotami amerykańskimi.
Możliwości taktyczne tego nowego nabytku irańskiej myśli technicznej zbliżone są parametrami operacyjnymi do amerykańskiego samolotu F/A-18 Hornet, a więc lekką ręką licząc opóźnione są w stosunku do obecnego poziomu technicznego amerykańskiego lotnictwa co najmniej o dziesięć lat. Natomiast w przypadku porównania tego samolotu do parametrów operacyjnych samolotów będących na wyposażeniu armii izraelskiej, to może on nawiązać równorzędną walkę.
Jeśli więc, nie jest to jakiś nowy chwyt irańskiej propagandy i samolot ten nie okaże się zwykłą atrapą, to obecnie siły powietrzne Izraela będą miały, w obliczu tak wzmocnionej obrony przeciwlotniczej sił zbrojnych Iranu, poważne kłopoty z samodzielnym i bezkarnym bombardowaniem celów naziemnych rozmieszczonych na terytorium irańskim.
Jedyną możliwość skutecznego ataku lotniczego na Iran, w tym wypadku stanowi wykorzystanie przez Izrael lotnisk wojskowych zlokalizowanych w Azerbejżanie, które rozmieszczone są przy północnej granicy Iranu.

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.