Nowy naczelny Nowego Ekranu

beznazwy liPonieważ młodzi narodowcy się z Oparą rozeszli, mamy teraz narodowca starszej daty.

Moje „ale” doń.
W swoim przywitaniu podkreśla związki z tygodnikiem Myśl Polska. Ten mi się nigdy nie podobał. Wczoraj jak tam na stronę zajrzałem, to zobaczyłem po prawej wywiad z Giertychem, pod spodem wywiad z Hypkim, pod nim była sympatyczna informacja o Sikorskim w Moskwie. Dużo też jest sympatycznych informacji o władzach Rosji. Tak teraz będzie wyglądał Nowy Ekran? Bo jak twierdzi nowy naczelny ”w ponad 90 proc. moje poglądy pokrywają się z liniąprogramową tygodnika.”
http://mercurius.myslpolska.pl/
http://www.naszapolska.pl/
Tu dobrze widać różnice pomiędzy obiema gazetami. W drugiej też Lipiński pisuje.

Plusy to dość rozsądna ostatnio polityka tego co prawda kanapowego środowiska. O samym nowym redaktorze trudno mi coś więcej powiedzieć, nie znam, nie słyszałem. Z tym co poczytałem wczoraj raczej się zgadzam. Związane z nimi jest Towarzystwo Morskie i Gospodarcze imienia Kwiatkowskiego, w którym działał Krystyn Bernatowicz. Zginął on 13 XII ponoć w pożarze, choć jego sąsiad, prawnuk Grabskiego twierdził, że widział ślady pobicia. Zaczadzenie z powodu palącej się wykładziny, jest zapewne tak częstą przyczyną śmierci jak upadek sztucznego satelity. Potem o tym zapadła grobowa cisza. Gdyby to on został redaktorem NE bardzo by mnie to raczej ucieszyło, po tym co się o nim dowiedziałem.

Kolejna sprawa która mi się wyjątkowo nie podoba to list do władz Rosji. Podpisany został przez najbardziej prorosyjskich narodowców starszego pokolenia. Właściwie nie prorosyjskich a proputinowskich. Równie dobrze można powiedzieć, że ktoś kto jest przeciw Tuskowi, jest antypolski. Moim zdaniem polski narodowiec nie może być ani pro, ani anty rosyjski, innych krajów to też dotyczy. Może być tylko propolski.
Podpisali:
Prof. Adam Wielomski, prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego
Jan Engelgard, redaktor naczelny narodowo-demokratycznego tygodnika „Myśl Polska”
Zbigniew Lipiński, prezes Ruchu Ludowo-Narodowego
Dawid Berezicki, przewodniczący Obozu Wielkiej Polski

http://owp.nowyekran.pl/post/71849,oswiadczenie-dla-polskich-i-rosyjskich-mediow

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów