„Niepokorni” POKORNIE wracają do Hajdarowicza

„Niepokorni” dziennikarze którzy odeszli z „Uważam Rze” i „Rzeczpospolitej”, po zmianie redaktora naczelnego tej pierwszej gazety, powracają na łamy gazety Grzegorza Hajdarowicza.

Do redakcji dziennika „Rzeczpospolita”, powracają więc Łukasz Warzecha, Piotr Semka, Rafał A. Ziemkiewicz i Robert Mazurek. Wszyscy będą tym samym pracowali dla spółki Presspublika, której właścicielem jest Grzegorz Hajdarowicz. Wcześniej Ci sami publicyści atakowali Hajdarowicza, za dławienie wolności słowa i likwidację „niepokornego” dziennikarstwa, a więc zwolnienia Pawła Lisickiego z funkcji redaktora naczelnego „Uważam Rze” i Tomasza Wróblewskiego z analogicznego stanowiska w „Rzeczpospolitej”.

Łukasz Warzecha komentując te doniesienia na Twitterze, nie widzi w powrocie nic złego. Centroprawicowy publicysta napisał, iż jego oświadczenie o odejściu dotyczyło jedynie tygodnika „URz”, zaś w „Rz” pisze o pomyśle Davida Camerona na przeprowadzenie referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, podobnie postąpił Ziemkiewicz, który po rozstaniu z „URz” pisał: Nigdy z Hajdarowiczem nie będę w aliansach. Facet jest albo zwyczajnym słupem Tuska, a w takim razie zadawanie się z nim nie ma sensu, albo kompletnym idiotą, co wiedzie do wniosku tego samego. Wiele przesłanek wskazuje na pierwsze, wiele na drugie, trzeba też brać pod uwagę, że oba warianty się nie wykluczają.(…) Dlatego nie zamierzam nigdy mieć nic wspólnego z żadnym przedsięwzięciem, z którym związany jest p. Grzegorz Hajdarowicz.

Autorzy niepokorni odchodząc z “Uważam Rze” sami przekonywali, że nie widzą możliwości dalszej współpracy z Grzegorzem Hajdarowiczem. Dzisiaj jednak okazuje się (tak powiedział Łukasz Warzecha), że chodziło tylko o “Uważam Rze”, nie było mowy o innych tytułach należących do Presspubliki. “Jaasne. Każdy wie, że jest dwóch Hajdarowiczów. Ten z URze to bandyta, a ten z Rzepy to fajowy gość” – skomentowała na Twitterze całą sprawę Marzena Paczuska.

Info z 2 źródeł

O autorze: frasobliwy