Podejrzane ćwiczenia wojskowe w USA.

delta-afghanistan

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w różnych częściach Stanów Zjednoczonych w obszarach miejskich odbywały się nocne ćwiczenia amerykańskich sił specjalnych.
Pierwsze odnotowane z tych ćwiczeń miały miejsce w Houston Tx. i w Majami, oczywiście nikt wcześniej nie poinformował mieszkańców tych miast o prowadzonych ćwiczeniach. Więc proszę sobie wyobrazić przerażenie mieszkańców Houston, gdy w późnych godzinach nocnych zaczęły na niskiej wysokości latać wokół ich domów jakieś podejrzane helikoptery strzelając przy tym ze ślepej amunicji.

Drugie z ćwiczeń odbywało się w Majami Fl, gdzie również brały w nim udział helikoptery, a policja w tym czasie blokowała skrzyżowania ulic na trasie przelotu helikopterów. Jak to wyglądało w przypadku Majami można zapoznać się z załączonego filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=BEK–xJAS7U
Dodam tylko w kwestii uzupełnienie, że poza helikopterami bojowymi, które na tym filmie lecą jako pierwsze (ubezpieczenie szpicy przedniej), za nimi widać charakterystyczne małe śmigłowce transportowe sił specjalnych Delta Force służące do przerzucania grupy komandosów na miejsce akcji.
Kolejnym, i jak na razie ostatnim, miejscem podobnych ćwiczeń, były ćwiczenia, tym razem oficjalnie zgłoszony przez władze wojskowe, które odbyły się w mieście Galveston Tx. Ćwiczenia przeprowadzono w środę (30.01.13r.) na terenie nieczynnego więzienia: Galveston Country Jail 14 th Street, udział w nich brały zgodnie ze wcześniejszą informacją władz wojskowych, siły specjalne Delta Force wraz z innymi nie ujawnionymi w komunikacje, agencjami rządowymi.
Ćwiczenia te miały początkowo trwać cały dzień i noc, ale po protestach mieszkańców, nagle dowództwo wojskowe odwołało ich część nocną, która miała polegać na desancie z helikopterów MH-6 Little Bird oddziałów komandosów na teren więzienia imitującego w tym przypadku część miasta.
Oto jest to miejsce, w którym odbywały się ćwiczenia w Galveston:
http://cdn.abclocal.go.com/images/ktrk/cms_exf_2007/_video_wn_images/8973576_448x252.jpg
http://www.gthcenter.org/exhibits/zenith/Art18-19/images/AW-27%28t%29.jpeg
Wszystkie wymienione przeze mnie miejsca ćwiczeń są szerszym elementem operacji przeprowadzanych pod wspólnym tematem operacji jako “Urban Warfare”, czyli wojen miejskich.
W związku z powyższym należy zastanowić się; po co amerykańskie wojsko ćwiczy elementy walk miejskich na terenie cywilnym i do tego nie informując wcześniej mieszkańców o takich ćwiczeniach?
Czyżby chodziło wyłącznie o przyzwyczajenie społeczeństwa amerykańskiego do tego typu akcji z udziałem wojska i nieustalonych agencji rządowych, które odbywać się będą w niedalekiej przyszłości na całym terytorium Stanów?
Sądzę, że odpowiedź pozytywna na tak postawione pytanie, jest jedną sensowną odpowiedzią, gdyż jednostki specjalne wojsk amerykańskich mają gdzie ćwiczyć z dala od terenów publicznych i zachowując jednocześnie takie ćwiczenia w tajemnicy przed opinią publiczną, prowadzenie operacji militarnych na terenach zurbanizowanych.
Takim miejscem jest oddany do użytku w styczniu zeszłego roku na terenie tajnej bazy wojskowej MCAGCC Twentynine Palms , będącej jednocześnie wielkim poligonem wojskowym, mieszczącym się na pustyni w południowej Kalifornii, specjalny zespół urbanistyczny.
Ten zespół miejski składający się z 1560 budynków i jednocześnie wyposażony w całą infrastrukturę miejską, kosztował podatnika amerykańskiego 170 milionów dolarów i służyć ma właśnie prowadzeniu ćwiczeń przez oddziały wojsk specjalnych w walkach miejskich o zwartej zabudowie.
Początkowo makietę tego miasta, wybudowano na niewielkim obszarze przez rozpoczęciem działań wojennych w Iraku, gdzie zabudowa przypominała typową zabudowę miast Bliskiego Wschodu, wrażenie prowadzenia ćwiczeń na obszarze Bliskiego Wschodu było wzmacniane również faktem, że wokół makiety miasta znajdowały się pustynie.
Jednak w 2011 roku miasto to rozbudowano do powierzchni zabudowy tak aby wyglądało na zamieszkałe przez około 500tyś. ludzi i nadano mu charakter miasta amerykańskiego.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxu3liQxES0lrlmEd3VWbJYT3s9DRReOVJg2n1oZdx6w4rdqTPJg
Sądzę, że tajemnica w jakim celu prowadzą wojska amerykańskie ćwiczenia w terenie zamieszkałym, a nie w swojej bazie Twentynine Palms, są słowa zawarte w komunikacie władz wojskowych dotyczących ostatnich ćwiczeń w Galveston, gdzie jednoznacznie zakomunikowano, iż:
“..po za wojskiem udział wezmą również inne nieujawnione w komunikacie, agencje rządowe “.
Te właśnie inne….agencje rządowe ” biorące udział we wspólnych ćwiczeniach w jednostkami specjalnymi armii amerykańskiej są kluczem do zrozumienia faktu, prowadzenia ćwiczeń militarnych w terenach zamieszkałych, gdyż służby cywilne działają wyłącznie w terenie zamieszkałym.
Jednocześnie można wyciągnąć również wniosek taki, że ćwiczenia te mają na celu skoordynowanie współpracy działań jednostek specjalnych służb wojskowych przeznaczonych ze swej natury do działań na zewnątrz kraju, ze służbami bezpieczeństwa wewnętrznego mających za zadanie zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego.
Tak więc, widzimy tu w jaki sposób władze Stanów Zjednoczonych przygotowują się do ewentualnych działań militarnych na terenie kraju, które mają być prowadzone przez służby bezpieczeństwa wewnętrznego we współdziałaniu z jednostkami specjalnymi Armii Stanów Zjednoczonych.

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.