Quid pro quo czyli testowanie leków na bezrobotnych

«Długoterminowe korzyści płynące z tych leków mogą stać się monumentalne w naszym podejściu do walki z otyłością. Dla wielu osób te zastrzyki odchudzające zmienią życie, pomogą im wrócić do pracy i złagodzą wymagania stawiane naszej służbie zdrowia NHS.»

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

Wielka Brytania przyjmuje pieniądze od Big Pharmy za testowanie leków na bezrobotnych

Trzy dni temu brytyjski rząd ogłosił nowy program wstrzykiwania osobom otyłym leków odchudzających, aby spróbować rozwiązać problem bycia „bez pracy”.

Pisząc w Telegraph – a gdzież indziej mógłby pisać minister z „Partii Pracy”? – minister zdrowia Wes Streeting z dumą ogłosił plany i pochwalił nową serię leków przeciw otyłości:

«Długoterminowe korzyści płynące z tych leków mogą stać się monumentalne w naszym podejściu do walki z otyłością. Dla wielu osób te zastrzyki odchudzające zmienią życie, pomogą im wrócić do pracy i złagodzą wymagania stawiane naszej służbie zdrowia NHS.»

Konkretny lek, o którym mowa, to „Mounjaro”, produkowany przez giganta farmaceutycznego Lilly, aby konkurować z Ozempic/Wegovy firmy Novo Nordisk. A pierwsza faza programu to pięcioletni test na 3000 otyłych osób w okolicach Manchesteru, opisany w innym artykule Telegraph:

«Do pięcioletniego badania zostanie zrekrutowanych do 3000 pacjentów otyłych – zarówno tych pracujących, jak i bezrobotnych, a także przebywających na zwolnieniu lekarskim. Badanie ma na celu sprawdzenie, czy lek zwiększa produktywność i może przyczynić się do powrotu większej liczby osób do pracy.»

Ogłoszono również, że Lilly – największy z sępów Big Pharmy – „zainwestuje” 280 milionów funtów w ten program.

Streeting opisuje to następująco:

«współpraca obejmująca poszukiwanie nowych sposobów świadczenia usług zdrowotnych i opiekuńczych osobom żyjącym z otyłością oraz pięcioletnie badanie w warunkach rzeczywistych nowatorskiej metody leczenia otyłości”.»

„Współpraca” w tym zdaniu ma pewne znaczenie.

Jeśli zamawiasz pizzę z Domino’s, to nie jest „współpraca”. Nie „współpracujesz” przy zamawianiu pizzy – płacisz za pizzę i dostajesz tę cho…rną pizzę albo otrzymujesz zwrot pieniędzy.

…a za 280 milionów funtów można kupić mnóstwo pizzy.

W tym przypadku zasadę quid pro quo łatwo dostrzec.

Powtórzę więc nagłówek:

Rząd brytyjski otrzymuje pieniądze od wielkich koncernów farmaceutycznych za testowanie nowych leków na bezrobotnych.

Osiągamy poziom dystopii Wielkiego Resetu, który wcześniej nie był uważany za możliwy, co rodzi ważne pytania na przyszłość.

Co się stanie, jeśli proces okaże się sukcesem? (A wiecie, mam jakieś dziwne przeczucie, że tak właśnie będzie).

Co się stanie, jeśli nowy cudowny lek zostanie nazwany lekarstwem na bycie „bez pracy”?

Widzieliśmy już „nie masz szczepienia, nie masz pracy” [“no jab, no job”] stosowane do szczepień podczas „pandemii”. Jak długo potrwa, zanim otyli i bezrobotni usłyszą „nie masz szczepienia, nie masz zasiłku dla bezrobotnych”?

Jak długo to potrwa, zanim opieka zdrowotna stanie się reglamentowana lub uzależniona od innych wyborów dotyczących stylu życia?

Streeting w swojej kolumnie daje temu wyraz…

«Nie można oczekiwać, że NHS wiecznie będzie pokrywać koszty niezdrowego stylu życia.»

Wygląda na to, że palacze, osoby jedzące mięso, osoby z nadwagą – lub ktokolwiek inny uznany za „niezdrowego” – może wkrótce znaleźć się w tarapatach.

Biorąc pod uwagę, że nastąpiło to tuż po planach szkolenia zawodowego osób skierowanych do instytucji zdrowia psychicznego, „bolesnym” budżecie i cięciach dodatku na opał zimowy dla emerytów – a wszystko to przy jednoczesnym wydawaniu miliardów na finansowanie wojen za granicą – trzeba się zastanowić, czy ktokolwiek z tych ludzi, którzy jeszcze w lipcu byli pewni, że Partia Pracy jest „mniejszym złem”, zaczyna czuć się trochę głupio.

Nie ma żadnego mniejszego. Wszyscy oni są po prostu nikczemni.

Nasz poprzedni artykuł na temat nowoczesnych leków na odchudzanie możesz przeczytać tutaj:

Walka z otyłością czyli nowe podatki, leki i reglamentacja żywności
Pompują mit, że otyłość ma pochodzenie całkowicie genetyczne i dlatego „nie jest twoją winą”, więc ludzie mają przyjmować leki, zamiast po prostu przejść na dietę. Chodzi o wmawianie ludziom, że […]

_______________

UK Accepts Big Pharma Money to Trial Drugs on the Unemployed, Kit Knightly, Oct 18, 2024

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!