Witam. Niniejszym chciałbym zakomunikować, że strona apologetyczna trinitarians.info przestaje istnieć, a w jej miejsce powstaje apologetyka.info. Polecam ją Wam serdecznie, a równocześnie polecam siebie i ją modlitwie, aby wydawała obfite owoce. No i jakby ktoś chciał pomóc w jej tworzeniu (bądź też ma jakieś zacięcie apologetyczne), to zapraszam do współpracy.
apologetyka.info
Kategoria: Co piszą inni, Polecane, Wiara , 24 kwietnia 2013
Gratuluję ładnej, przejrzystej szaty graficznej i dziękuję za link-logo “Legionu”!
Postaram się podsunąć Polonii abyśmy wsparli Twoje dzieło specjalną, dodatkową intencją w ramach najbliższego losowania par modlitewnych.
Króluj nam Chryste!
Dziękuję za informację i życzę powodzenia w rozwoju strony. Potrzebne są takie serwisy polemiczne. Nie wiem, czy to tyko moje pierwsze mylne wrażenie, ale chyba nie ma wszystkich artykułów, które były na trinitarians.info.
Dzięki Wam!
– ooo, zaniepokoiłeś mnie… A możesz powiedzieć których?
Grzesiek, przepraszam, przyjrzałem się lepiej i już wiem, o co chodzi. Po wybraniu głównego działu i potem kategorii w środkowej kolumnie, pojawia się w tej kolumnie lista polecanych artykułów. Odniosłem błędne wrażenie, że to są wszystkie artykuły w tej kategorii (dlatego brakowało mi artykułów) podczas, gdy lista wszystkich artykułów jest wyświetlana w prawej kolumnie (dopiero teraz mi się rozjaśniło jak to działa).
Zastanawiam się na głos, czy nie byłoby bardziej naturalne dla czytelnika, gdyby po wybraniu kategorii w środkowej kolumnie otrzymał w tej samej kolumnie nagłówki wszystkich artykułów z wybranej kategorii. Polecane mogłyby się wyświetlać w prawej kolumnie. Można by te treści zamienić miejscami. Pozdrawiam
He he – bo układ na apologetyka.info jest b. podobny do Legionowego, ale funkcje “boczków” są inne – w subtelny sposób.
U nas zasadniczo zmienia się środek, a “boczki” są niezależne od kontekstu (za wyjątkiem wstawek z RSS). Myślę, że jest to szczególnie mylące dla “legionistów”.
Osoba bez określnonych nawyków może nie mieć problemów z ogarnięciem gdzie co i jak.
– Mi się wydaje, że bardziej naturalnie jest, jak polecane są bardziej wyróżnione od pozostałych, są większe. Skoro to powiedziałeś, to zastanawiam się, czy może nie powinienem bardziej wyróżnić napisu “Polecane artykuły”. Tyle, że najgorsze jest to, że zmuszony jestem do robienia czegoś, na czym sie nie znam – na grafice. Z wizją wyglądu i pomysłami to u mnie ciężko i opornie.
@Asadow:
– pierwotnie z prawej strony miała być lista najnowszych artykułów, ale w między czasie zgadałem się z Włodkiem Bednarskim, który narobił mi awantury, za to że są aż 4 wymagane pola podczas wstawiania artykułów, ale między wierszami dowiedziałem się, że będzie miał ze 100 artów do wstawienia. I nie bardzo chciałem, żeby od góry do dołu był on sam, dlatego właśnie tak zrobiłem. Być może taki pomysł z prawą kolumną przyszedł mi do głowy dzięki temu, że widziałem, jak jest u Ciebie – nie wykluczone :)
Może tak być, jak napisałeś. Tutaj wybieram z boku i treść pojawia się w głównej kolumnie, a u Grześka klikam w głównej kolumnie i wybrana treść wyświetla się z boku. Ten mój nawyk sprawił, że się pogubiłem.
Podsunę Ci jeszcze jeden pomysł, który moim zdaniem warto by zrealizować właśnie na apologetyka.info. Dodałbym dział zatytułowany “Antykatolickie mity”, który zawierałby bibliografię fałszywych tez głoszonych przez ateistów i wyznawców innych wierzeń. Każdy wpis zawierałby krótki dowód fałszywości mitu plus odsyłacze do literatury w tym temacie, szerzej uzasadniającej nasze stanowisko i obalające propagandowy mit. Odsyłacze mogą prowadzić do artykułów opublikowanych na apologetyka.info i/lub innych stronach oraz w książkach. Każdy wpis mógłby także wskazywać źródło kłamstwa, kto i kiedy je zaczął głosić oraz listę podmiotów i stron, które taką fałszywą tezę obecnie rozpowszechniają.
Mity (wpisy) w tym dziale byłyby porządkowane tematycznie, ale musiałaby także być dostępna wyszukiwarka działająca tylko w tym dziale. Po wpisaniu słowa kluczowego, np. Galileusz, pojawiłaby się lista fałszywych tez głoszonych na temat Galileusza, a przy każdej tezie krótki dowód jej fałszywości z możliwością wejścia w szczegóły i studiowania literatury.
Po co? Takie narzędzie to miecz do ręki dla wszystkich apologetów broniących naszej wiary i Kościoła katolickiego przed propagandą kłamstwa, jaką zieje smok. Wzmocni tych, którzy już ze smokiem walczą, a może też zachęci do walki z kłamstwem tych, którzy nie czuli się do tej pory na siłach, ale boleją nad tym, co się dzieje. Aby rozwiać własne wątpliwości lub otwarcie przeciwstawić się antykatolickiej propagandzie w toczonych rozmowach, nie będą musieli studiować trudnych książek lub wielu długich opracowań, tylko wyszukają precyzyjnie temat lub konkretną tezę i uzyskają gotową odpowiedź z solidnym uzasadnieniem.
Z takiego narzędzia chętnie bym korzystał jako użytkownik i chętnie uzupełniał wpisy jako autor.
Ha ha!
Wystawimy przeciw ateuszom cyber-informatycznego robotozaura wyposażonego w silniki jonowo-indeksujące, centra asocjacyjne na sieciach neuronalnych… będzie miał eżektory lazerne w oczach o zmiennej ogniskowej, spopielające błędy logiczne!
Żarty na bok, bardzo świetny pomysł.
Moje propozycje haseł: inkwizycja, Galileusz, grzechy papieży, reformacja, Luter, niespójności w ST i NT, pochodzenie (datowanie) tekstów Ewangelii, historyczność postaci Jezusa ( świadectwa pozabiblijne, tradycja form ustnego przekazu w starożytnym Bliskim Wschodzie), archeologia biblijna, wiek świata według Biblii, katalog uznanych przez KK cudów eucharystycznych i innych, świadectwa cudownych uzdrowień, prawda o Całunie Turyńskim i wizerunku NMP z Guedelupe
To są dobre tytuły działów. W każdym z nich mamy wiele mitów i kłamstw. Weź jeszcze pod uwagę, że Twoja wiedza w tych tematach jest powyżej przeciętnej. To narzędzie pozwoliłoby dzielić się tą wiedzą w formie krótkich i strawnych komunikatów (mała łyżeczka) z mniej oczytanymi i mniej cierpliwymi ludźmi ;-)
To jest chyba spójne z Twoją koncepcją dzielenia się prawdą, której nie wlewamy w bólach lewatywą, ale kładziemy jak chleb (nawet połamany i rozdrobniony), aby każdy głodny mógł się częstować.
Ekhem… to miała być w założeniu lista moich własnych życzeń, do dokształcenia się :)
Ale w miarę sił mógłbym pomóc przy jednym czy dwóch tematach…
@Poruszyciel & @Asadow
Panowie, z nieba mi spadliście :) Właśnie szukam ludzi z pomysłami, którzy mogliby coś pomóc. Ja na prawdę, mam jeszcze wiele do zaprogramowania tam, potem zabiorę się za pisanie własnych tekstów z apologii katolickiej, a na tematach związanych z ateizmem i racjonalizmem nie znam się za bardzo – to była działka głównie Janka Lewandowskiego (tutaj muszę oddać mu wielki szacunek, jako największemu polskiemu apologecie), który teraz jest tak potwornie zarobiony, że niestety był zmuszony porzucić (albo czasowo zawiesić) apologetykę.
Umówmy się w ten sposób… Zarejestrujcie się tam, ja z Was zrobię adminów i poustawiacie co chcecie… Każdy artykuł można przypisać do wielu kategorii, można rozbudować menu, więc nie będzie problemu… Jak coś do poprawy od strony programistycznej, to dajcie znać – poprawię.
Aha jeszcze jedno. Jakbyście mieli chwilę wolnego, to warto przetrzepać blog Hioba http://hiob.salon24.pl/ – Piotr Jaskiernia. Są tutaj 4 jego cenne artykuły, a ja dostałem pozwolenie, aby zamieszczać jego notki w swoim serwisie pod warunkiem podania źródła… U mnie w panelu jest taki guziczek “stań się tym użytkownikiem”, dzięki któremu logujemy się na dowolne konto (do admina nie ma dostępu jedynie) i można dodawać artykuły z tego konta.
A to wpadłem ;) – mam wrażenie, że nie dopełniam obowiązków synowskich, ojcowskich, administranckich na Legionie, pracowniczych…
Będzie jeszcze jedna kategoria niedopełnianych… :(
Proszę o trochę więcej sił!
Cicho. Nie biadolić. Umierać, jak mężczyzna.
Zarejestrowałem się.
O, jak fajnie – znalazłem dawno temu jego blog amerykański – jak siedziałem w Arabii.
Tak mi się wydaje, że to on.
Tutaj jest świetna, rewelacyjna notka o inkwizycji. Zastanawiam się, czy dałby się dotrzeć do autora, aby się spytać, czy można zaciągnąć do siebie. W każdym razie polecam:
http://www.facebook.com/notes/nie-zdejm%C4%99-krzy%C5%BCa/obalaj%C4%85c-mity1-obrona-inkwizycji-adam-gwiazda/313976528633572?ref=nf
Marku, już jesteś adminem. Tylko… hmm. Masz jakiegoś jabbera, albo GG? Bo nie wiem, czy wszystko będzie dla Ciebie w panelu admina oczywiste. Panel usera jest bardzo prosty, a w adminie można się trochę pogubić. Te elementy takie jak baner legionu wsadza się bezpośrednio na stronie a nie w panelu – bardzo łatwo – dasz radę jakby co :)
Wyślę sms-em nick skypowy, OK?
Tylko już jutro bo dogorywam.
Zamiast sms-a, to wyślij prywatną wiadomość z panelu, ehm. Tyle że ja nie mam skype… Ale ok. Jutro zainstaluję. W sobotę w południe wyjeżdżam w góry na majówkę, więc przez tydzień kontakt raczej ograniczony, choć pewnie jednak jakiś będzie. W razie czego zadzwonię :)
Możesz zarejestrować się na skype.com i nie instalować klienta, tylko zalogować się do Skype w imo.im
Wysłałem na FB wiadomość do “Nie zdejmę krzyża” w sprawie artykułu o Inkwizycji.
Ech, to jednak nie wszystko :( Niestety, ale najlepszy tekst o inkwizycji jaki widziałem, to niestety u pana Gejowego :( Wrzucam linka bez domeny, bo mam opory, aby go tutaj jeszcze pozycjonować. Nie mniej jednak ten artykuł jest chyba przez niego skompilowany z różnych źródeł i jest na prawdę dobry – kwintesencja tego tematu:
/2012/07/18/obrona-swietej-inkwizycji/ – na początku należy dodać jego domenę.
done
Mogę zalogować się, ale chyba nic więcej. Domyślam się, że po nadaniu większych uprawnień będę mógł komentować i publikować swoje artykuły w wybranych kategoriach tematycznych, ale ta moja propozycja z bibliografią antykatolickich mitów wymaga innych struktur danych i nowej funkcjonalności.
OK, już jesteś adminem. Jak masz pomysły na poustawianie kategorii, to ustaw, podłącz do nich arty i zobaczymy :)
U mnie są dwa poziomy moderacji – jeden to ogólny – tzn. taki, że każdy nowy użytkownik jest moderowany (wszystkie komenty przechodzą przez moderatora serwisu), a następnie moderowany przez autora, o ile włączył opcję moderacji dla danego artykułu.
Obecnie zdjąłem Ci moderację ogólną, moderacja artykułu – to zależy od autora.
Obecnie zdjąłem moderację nowych użytkowników rejestrujących się.
Jeśli chodzi o komentarze – domyślnie są wyłączone, bo generalnie większość autorów nie będzie miała czasu odpowiadać na to.
Jak chcesz być blogerem – to musisz sobie zmienić w administracyjnym profilu admina. Na apologetyce rejestrowani użytkownicy nie stają się z automatu blogerami.
Dziękuję. Chętnie przyjrzę się i zobaczę, czy mogę jakoś pomóc w rozwoju. Nie odważę się jednak zmieniać kategorii lub innych ustawień bez wcześniejszej konsultacji z Tobą. Pozdrawiam
OK, skoro nie chcesz tak, to najwyżej postawię jakąś inną testową instancję na innej domenie. Tam będziesz mógł psuć do woli :)
Pozdr.
Panowie.
Wstyd się przyznać ale dopiero przed chwilą odwiedziłem tytułową stronę i przejrzałem parę artykułów. Na prawdę to jest extra super strona!