Menora w kościele św. Antoniego w Pile!

 

W kościele św. Antoniego w Pile, podczas Adwentu 2024 wystawiono na ołtarzu wielką i zasłaniającą tabernakulum menorę. Wierni w tym kościele – należącym do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i obsługiwanym przez oo. Kapucynów – klękali więc przed menorą, nie przed Najświętszym Sakramentem. I do menory się modlili.

Jest to profanacja tego kościoła. Umieszczona  w najświętszym miejscu czci chrześcijańskiej menora nie jest bowiem symbolem chrześcijańskim, odkąd naród żydowski wyparł się powołania prowadzącego do Stwórcy i zamordował Jego Syna na Golgocie.  Wraz z odrzuceniem Chrystusa, zarówno misja tego narodu jak i symbole towarzyszące zwłaszcza tej obecnej „religii” judajsko-talmudycznej (do ktorej należy kult Chanuki. A obecnie Żydzi w większości wyznają talmudyzm jako swą religię, a nie Torę czy Pięcioksiąg Mojżeszowy)  stają się symbolami potępienia.

Dziwi i bolesny jest fakt, że oo. Kapucyni w Pile tego nie wiedzą. Ulegają oni zatem – zakładając, że nie było tu złej woli – rozpowszechnionemu w dzisiejszym Kościele złudzeniu wypływającemu z niewiedzy,  że są to nasi „starsi bracia w wierze”.

Przypomnijmy, że słów tych – mówiąc o Żydach – miał rzekomo użyć św. Jan Paweł II. Ale w oryginale włoskim powiedział on: „Religia żydowska nie jest dla naszej religii «zewnętrzna», lecz w pewien sposób «wewnętrzna». Mamy zatem z nią relacje, jakich nie mamy z żadną inną religią (…)  Jesteście w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. W przekładach tego przemówienia wyrzucono słowa „w pewien sposób” i formuła stała się bezwarunkowa. To jest poważne zafałszowanie wypowiedzi papieskiej, która jest niestety, powszechnie cytowana w tej przekręconej formie nawet przez hierarchów Kościoła katolickiego i również w Polsce.

  https://www.salon24.pl/u/krzystofjaw/506315,starsi-bracia-w-wierze-to-przeklamanie-slow-bl-jana-pawla-ii

O autorze: pokutujący łotr