Zostaniesz oznakowany i pokochasz to

«Ludzie w Rosji są ograniczeni umysłowo i jeszcze nie zdali sobie sprawy, jak piękna, wygodna i postępowa jest biometria. Dlatego też, czy tego chcą, czy nie, władze będą to wprowadzać tam, gdzie to możliwe. Mniej więcej to samo rozumowanie (bez tych słów, ale w tym znaczeniu) usłyszano na SPIEF w części poświęconej biometrii.»

−∗−

Oprac. AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Zostaniesz oznakowany i pokochasz to

Świat wielobiegunowy będzie najwygodniejszym światem w historii świata

Zgodnie z oczekiwaniami Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu było najgorętszą antyglobalistyczną, wielobiegunową konferencją dotyczącą tradycyjnych wartości spod znaku RETVRN roku 2024 – a prawdopodobnie nawet wszech czasów.

Jednobiegunowy świat doświadczał bezustannych upokorzeń podczas tego oszałamiającego wydarzenia związanego z wolnością. Na przykład gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow podczas ekscytującej dyskusji panelowej na temat zalet biometrii wydał niesamowite oświadczenie BRICS, w wyniku czego dolar stracił 50% swojej wartości w stosunku do rubla zabezpieczonego złotem:

Biometria to narzędzie, które zapewnia ludziom lepszą jakość i większą wygodę podczas niektórych procedur, zapewniając ich uporządkowanie. Nie potrzebujesz żadnych dokumentów ani paszportów – to wszystko będzie przeszłością. Moim zdaniem przeciwstawienie się temu jest absurdem.

Gubernator drugiego najbardziej zaludnionego regionu Rosji, wyjaśniający nieodzowną wygodę stosowania biometrii, która zastąpi archaiczne „dokumenty” i „paszporty”.

Niczego nie próbują ukrywać. Mówią bardzo szczerze. Wszystko już wiadomo.

Istnieje nawet pomocne „podsumowanie” dyskusji panelowej opublikowane przez SPIEF. Oto „najważniejsze momenty”:

źródło: https://forumspb.com/

 

Jestem za biometrią… Wszystko, co robię, opiera się na biometrii, wszystko opiera się na odciskach palców, ponieważ jestem zbyt leniwy, aby nosić przy sobie karty i dużo wygodniej jest po prostu [logować się/przejść/wejść] pokazując twarz” – perorował ekspert-panelista.

Czy Wielobiegunowy Szczęśliwy Porządek BRICS nie był w stanie znaleźć ani jednego uczestnika panelu, który miałby zastrzeżenia co do zamiany gałek ocznych w identyfikatory? Igor Aszmanow, członek Prezydenckiej Rady ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka, musiał wykrzykiwać z trybun swój sprzeciw, bo nie pozwalali na wypuszczenie na scenę jego brudnych, antybiometrycznych pomysłów:

źródło: Telegram

 

Przyjaciel bloga Simplicius zamieścił na Twitterze podsumowanie bardzo niegrzecznych, jednobiegunowych zastrzeżeń Igora wobec biometrii:

Ten facet brzmi jak Edward Slavsquat. Wielkie umysły myślą podobnie.

 

„Tak, ale Rosjanie lubią biometrię, najwygodniejszą ze wszystkich form identyfikacji, która zastąpi «papiery» i «paszporty»” – możesz sobie wmawiać z jakiegoś dziwnego i tragicznego powodu.

Przejmij stery, nakanune.ru:

«Ludzie w Rosji są ograniczeni umysłowo i jeszcze nie zdali sobie sprawy, jak piękna, wygodna i postępowa jest biometria. Dlatego też, czy tego chcą, czy nie, władze będą to wprowadzać tam, gdzie to możliwe. Mniej więcej to samo rozumowanie (bez tych słów, ale w tym znaczeniu) usłyszano na SPIEF w części poświęconej biometrii. Nakanune.RU prezentuje charakterystyczne wypowiedzi na temat stosunku biznesu do ludzi.

Początkowo prezenterka kanału Rosja 24, Maria Kudryavtseva, reklamowała biometrię, pokazując, jak wchodzi do Jednolitego Systemu Biometrycznego [Unified Biometric System] za pomocą twarzy, a nawet pojawia się tam pozdrowienie „Witam, Mario!”, co z entuzjazmem pokazuje publiczności.

Jednocześnie można było odnieść wrażenie, że jakiś biały dżentelmen pokazuje miejscowym tubylcom „cyfrowe koraliki”. A cała „dyskusja” sprowadzała się do jednego – natrętnej reklamy. Charakterystyczne jest, że był w to zaangażowany także gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow, który jest urzędnikiem państwowym, ale dał się poznać jako lobbysta biznesowy.

Podobnie jak w przypadku sztucznej inteligencji w służbie zdrowia, w panelu uczestniczyli wyłącznie zwolennicy biometrii. Ci, którzy mogliby się sprzeciwić, po prostu nie zostali zaproszeni. A ci obecni zajmowali się głównie reklamą. Starsi ludzie nie rozumieją cyfrowego świata, ale młodzi ludzie urodzili się już z gadżetem w dłoni, są bardzo elastyczni, postępowi, cyfrowi. Rozumieją, jakie to wygodne, fajne i szybkie. W ogóle rozmowa stała się bardzo wymowna ze względu na swoją pustkę i lekceważenie stanowiska obywateli.

Pierwsze pytanie do prelegentów było prowokacyjne: czy społeczeństwo jest gotowe na wykorzystanie biometrii? To znaczy, czy ludzie tego chcą, czy kraj tego potrzebuje, a nie to, co to da, jakie jest ryzyko – ale czy społeczeństwo jest na to gotowe, tak jakby problem został zasadniczo rozwiązany. Co jest ohydne. Przypomnijmy, że według badania z 2023r. co trzeci Rosjanin jest pozytywnie nastawiony do stosowania biometrii, ale prawie połowa jest przeciwna – 48%.

[…]

Worobiew mówił tak, jakby cofnął się w czasie o sto lat i opowiadał zacofanym ludziom z przeszłości o cudach technologii przyszłości. Oto tylko kilka cytatów.

„Nie potrzebujesz papieru ani paszportu, to wszystko będzie przeszłością, absurdem jest się temu opierać. Z biometrii korzystamy już wszyscy, także dzieci w szkole… Jest to wygodne, nie trzeba z niczym kluczyć, wystarczy spojrzeć i gotowe” – powiedział Vorobiev. […]

Charakterystyczne jest, że na tę część nie został zaproszony jeden z głównych ekspertów w kraju w dziedzinie sztucznej inteligencji, członek Rady Praw Człowieka Igor Aszmanow, który był zmuszony kilkukrotnie zgłaszać uwagi z widowni, a uczestnicy sekcji grzecznie zwrócili uwagę na fakt, że ktoś może się z tym nie zgadzać. Kiedy więc Lebiediew stwierdził, że wszyscy ludzie są za biometrią, on sprzeciwił się, twierdząc, że to nieprawda. A kiedy zaczęli rozmawiać o różnych punktach widzenia, bardzo krótko, ale dokładnie opisał, co się dzieje.

„Nikogo nie zaprosiliście do prezydium, wszyscy śpiewacie z tego samego klucza! Jako członek Prezydenckiej Rady Praw Człowieka słyszę jedynie nachalną reklamę i nic więcej!” powiedział Aszmanow.»

Co jest nie tak z tym dziwakiem?

_____________

You will be tagged and you will love it, Riley Waggaman, Jun 18, 2024

−∗−

Warto porównać:

Wielobiegunowy Porządek Świata czyli o czym SPIEF’ają w Petersburgu
Ile powinna kosztować jednostka emisji w BRICS? Pięć cyfrowych rubli? Może dziesięć? Jeśli przyjedziecie do Petersburga, będziecie mogli omówić ten ważny temat z niektórymi z najbardziej znanych na świecie koneserów […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!