Mordowanie polskiej świadomości czyli wraca drugi obieg

Wszystko na to wskazuje, że trzeba będzie wytworzyć tzw. ‘drugi obieg’. Drugi obieg edukacyjny, ale także drugi obieg jeśli chodzi o piśmiennictwo, korzystanie z lektur. Nachalna propaganda strony obecnie rządzącej będzie taka, że ‘Jacek Kuroń jest twoim bohaterem’, że ‘Adam Michnik jest twoim bohaterem’, że ‘Leszek Kołakowski jest twoim bohaterem’, że ‘Baumany’ i wszyscy inni z tamtej strony, to są prawdziwi bohaterowie. Ale ci, którzy są nieposłuszni, którzy pisali w sposób oczywiście ‘niesłuszny’, jak oni to nazywają, muszą być pomijani.

Na czym polega zło? Na tym, że my nie dajemy temu odpowiedniego oporu, że my się w to nie angażujemy.

Tak? Nie podoba wam się ten podręcznik? Proszę bardzo. Gdzie i w których miejscach są te rzekome zakłamania? Bo tak ta propaganda to wytworzyła, że to jest kłamstwo na kłamstwie. Nie byli w stanie wykazać żadnego, bo tam tego nie ma. (…) Ale nasz brak reakcji powoduje to, że oni będą górą. Powyrzucają wszystko, co się da z podstaw programowych ze szkoły. Wypadną najważniejsze rzeczy…

Nie będzie obozów, nie będzie mordowania dziesiątkami tysięcy, setkami tysięcy czy milionami, ale będzie mordowanie polskiej świadomości. I zamordowana polska świadomość spowoduje to, że tu będzie bezkształtna masa, posłuszna, która będzie robiła to, co jej się nakaże.

−∗−

O tym kto i gdzie chce wychowywać tanią siłę roboczą – Leszek Żebrowski

 

−∗−

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!